Al-Nassr’ın Ronaldo transferi daha sonrası ezeli rakipten Messi hamlesi! Formasını satışa sundular

Yasmin

New member
Manchester United’tan olaylı bir biçimde ayrılarak Al-Nassr’a transfer olan ve büyük bir sürprize imza atan Cristiano Ronaldo, görkemli bir merasimle taraftarın önüne çıktı. Ronaldo’nun transferi büyük yankı uyandırırken ezeli rakip Messi’nin formalarını satışa sundu. İşte detaylar…

Geçtiğimiz günlerde Al Nassr grubuyla muahede sağladığı açıklanan Cristiano Ronaldo, imza merasimi için Suudi Arabistan’a geldi. Eşi ve çocuklarıyla birlikte kulüp binasına gelen Portekizli yıldız, birinci vakit içinderda basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İnsanların kendisine ağır sevgi gösterisi için keyifli olduğunu aktaran Ronaldo, “Bu hissin tanımı mümkün değil. Yanındakilerin sana sevgiyle bakması için pek epey şeyden daha bedelli. Buradaki beşerler beni seviyor” dedi.

“AVRUPA’DA HER ŞEYİ KAZANDIM”

Manchester United’dan ayrıldığı günden daha sonra pek fazlaca teklif aldığını belirten Ronaldo, “Avrupa’nın çeşitli ülkeleri, Brezilya, Avusturalya ve Portekiz’den teklifler aldım. Avrupa’da kazanabileceğim her şeyi kazandım. O yüzden bu sonucu verdim. Bilgimi, buradaki insanlara aktarmak istiyorum. Bu benim için yeni bir meydan okuma” tabirlerini kullandı.

“EŞSİZ BİR OYUNCUYUM”

Suudi Arabistan’daki futbol hakkında da konuşan 37 yaşındaki oyuncu, “Dünya Kupası şampiyonu Arjantin’i yenen tek ülke Suudi Arabistan’dı. Bunu unutmayalım. Suudi Arabistan’da pek rekabetçi bir lig var. İnsanların benim hakkımda ne düşündüğünü umursamıyorum. sonucumdan dolayı fazlaca memnunum. Eşsiz bir oyuncu olarak eşsiz bir kontratı hak ettiğimi düşünüyorum. Buraya gelmem yeterli bir baht. Tüm rekorları kırdım, burada da yeni rekorlar kırmak istiyorum” biçiminde konuştu. Öte yandan kadronun teknik yöneticisi Rudi Garcia da görüşmede hazır bulundu.

STADYUMDA GÖRKEMLİ KARŞILAMA

Cristiano Ronaldo, ondan sonrasında Luiz Gustavo, Anderson Talisca ve Vincent Aboubakar’ın da ortalarında olduğu yeni ekip arkadaşlarıyla tanıştı. Soyunma odasında 7 numaralı formayı sırtına geçiren Ronaldo, Mrsool Park Stadyumu çimlerine birinci sefer ayak bastı. Işık gösterisi altında tribünleri dolduran binlerce taraftarı selamlayan Portekizli, objektiflere poz verirken, imzaladığı topları taraftarlara attı.

RUDI GARCIA’DAN AÇIKLAMALAR

Al-Nassr Teknik Yöneticisi Rudi Garcia imza merasiminde açıklamalarda bulundu. Rudi Garcia, “Cristiano tarihin en düzgünlerinden biri. Benim için, ülke ve kulüp için, onun üzere birinin buraya gelmesi kusursuz. hayatım boyunca şahane oyuncular gördüm fakat Cristiano gibisini görmedim. Ronaldo’nun teknik yöneticisi olmak fazlaca kolay zira ona açıklamak zorunda olduğum şeyler epey az. Sahiden tecrübelerimizi paylaşabilmeyi istiyorum. Cristiano’nun burada olmasından dolayı epeyce memnunum. Basın toplantısında bu kadar epey insan gördüğüme fazlaca şaşırdım, ekseriyetle iki ya da üç gazeteci oluyor. Lütfen maçlardan daha sonra Cristiano’nun golü hakkında konuşmaya gelir misiniz? En değerli şey alanda olanlardır. İdman yapıp kazanmamız gerekiyor. Umarım Cristiano, Al Nassr için oynamaktan memnundur.” dedi.

AL-HILAL, MESSI FORMALARINI SATIŞA ÇIKARDI

Suudi Arabistan Ligi’nde Al-Nassr’ın ezeli rakibi Al-Hilal, Lionel Messi yazılı formalarını resmi eser satışı gerçekleştirdiği mağazasında satışa sundu. Almanya’dan Bild’in derlediği haberde “Messi’nin bundan haberi var mı?” tabirleri kullanıldı.

Bild’de yer alan haberde şu tabirlere yer verildi;

“PSG’nin yıldızı Messi bunu gördü mü? Suudi kulübü Al Hilal’in resmi mağazasında Messi formaları yer alıyor. Fotoğraflar, CR7’den daha sonra Lionel Messi’nin Suudi Arabistan’a taşınmak üzere olduğunun bir göstergesi mi? Twitter kullanıcısı Naimul Rafin, bir satış standında Messi formasının fotoğrafını paylaştı ve şöyleki yazdı: Messi formaları Al Nassr’ın Suudi Arabistan’daki en büyük rakibi Al Hilal’in resmi mağazasında.

sıra dışı. Messi formalarını satmak, Al-Nassr’ın ezeli rakipleri Al Hilal’in bir pazarlama hilesi de olabilir. Ne de olsa Parisli Messi hem de Ronaldo’nun en büyük rakibi.”