Bundesliga: Bayern teknik direktörü Tuchel sıkı bir şampiyonluk yarışı bekliyor

Bakec

New member
Bundesliga
Bayern Teknik Direktörü Tuchel sıkı bir şampiyonluk yarışı bekliyor

Bayern teknik direktörü Thomas Tuchel (solda), Bundesliga sezonunda şampiyonluk için çok yönlü bir mücadele görüyor. Fotoğraf

© Hendrik Schmidt/dpa


Altı maç gününün ardından Bayern Münih, Bundesliga’da yalnızca üçüncü sırada yer alıyor. Eski hakimiyet gitmiş gibi görünüyor. Teknik direktör de geç bir karar bekliyor.

Bayern Münih teknik direktörü Thomas Tuchel, Bundesliga’da bu sezon şampiyonluk için çok yönlü bir mücadele bekliyor. 50 yaşındaki futbolcunun listesinde Borussia Dortmund’un yanı sıra Bayer Leverkusen ve RB Leipzig de yer alıyor.


Leipzig’deki 2-2’lik beraberliğin ardından Tuchel, “Bu takımlar çok iyi oynuyor, tehlikeli ve başarılı” dedi. Ancak şu anda spekülasyonun pek bir faydası olmayacak. “Kendi yolumuza gitmeli ve cesaret göstermeliyiz.”


Masa başında gerginlik


Bayern Leverkusen’in spor direktörü Simon Rolfes, masanın tepesindeki gerilimi tamamen olumlu olarak görüyor. ZDF’nin “Sportstudio” programında Rolfes, “Almanya’daki her futbol taraftarının, Bundesliga’da uzun süredir işler birbirine yaklaştığında mutlu olduğunu düşünüyorum” dedi.


Bayern daha önce Leverkusen’e karşı sadece 2-2 oynamıştı ve bu sezon henüz üst düzey bir düello kazanamamıştı. Joshua Kimmich’e göre bu durum mutlaka rakiplerin gücünden kaynaklanmıyor. Leipzig’deki milli oyuncu, “Onları davet ediyoruz ve maça girmeleri için onlara yiyecek veriyoruz” dedi. Münih, kupayı kazanan takım adına ikinci yarıda 0-2’lik skoru eşitledi. “Tepki göstermemiz önemliydi”


Altı maç gününün ardından rekor şampiyon, lider Leverkusen’in iki puan gerisinde üçüncü sırada yer alıyor. Geçen sezon Bayern, BVB ile heyecanlı bir düello yaşadı. Tuchel’in takımı Dortmund’u ancak son maç gününde geçti.


dpa

#Konular