Enis Bardhi: En güzelini yapmaya çalışıyorum

Yasmin

New member
Trabzonspor’da çabucak hemen birinci 11’deki yerini garantileyemeyen Enis Bardhi, buna vurgu yaptı. Tercih ettiği konumun orta saha olduğunu lisana getiren Makedon oyuncu, “Ama en epeyce tercih ettiğim şey, alanda olmak. Hocam nerede oynatırsa elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışıyorum” diye konuştu.

Karagümrük karşısında alınan 4-1’lik yenilgiyi kıymetlendiren bordo-mavili futbolcu, “Tüm ekip arkadaşlarımla birlikte bu üzüntüyü yaşıyoruz. Fenerbahçe maçına dönecek olursak; bu maçın ne kadar değerli olduğunu, taraftarların için ne söz ettiğini ve kazanmayı ne kadar istediklerinin bilincindeydik. Çok uygun bir maç çıkararak kazandık. daha sonrasında bizim için kıymetli olan devam edebilmekti ancak daha sonra kaybettik. Bunun hüznünü yaşıyoruz. Alışılmış ki keyifli değiliz. Kimi cephelerde çabayı tahminen kaybedebilirsiniz lakin savaş devam ediyor. Savaşı kazanabilmek için futbolda da her gün size yeni opsiyonlar sunuyor. Önümüzde hayli kıymetli fırsatlar var ve bu fırsatları değerlendirebilirsek fazlaca başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Bardhi, kelamlarını şu biçimde sürdürdü: “Maça çıktığınızda bu yıl son şampiyon olarak çıkıyorsunuz ve rakipler son şampiyona karşı en güzel oyunlarını oynamaya çalışıyor.”

Takımda forma için rekabet olduğunu belirten Bardhi, “Orta alanda epeyce kaliteli arkadaşlarımız var. Bunlar benim grup arkadaşlarım gayret ettiğim isimler değil. Oynayabilmek ismine natürel ki rekabet var. Herkes en düzgününü yapmaya, alanda olmaya çalışıyor. Uğraş daha güzel olabilmenin gayreti. Çok kaliteli kadro arkadaşlarımdan bir şeyler öğrendiğimi düşünü yorum. bundan evvelki günden daima daha düzgün olmaya çalışıyorum. Futbolda asla son yoktur.”

Trabzon’da her insanın kadroyla yaşadığına vurgu yapan Enis Bardhi, 5 lisan bildiğini, Türkçe’nin ise 6. lisanı olacağını lisana getirdi, ve dünkü basın toplantısında Türkçe konuştu.

Avcı: Bu sorunu bir arada çözeceğiz

Trabzonspor’da dün basına açık egzersiz, Teknik Yönetici Abdullah Avcı’nın oyuncularla yaptığı toplantı niçiniyle bir saat geç başladı. Avcı’nın bu görüşmede öğrencilerini sert sözlerle uyardığı öğrenildi.

Karagümrük karşısında alınan 4-1’lik yenilgiyi yorumlayan Avcı’nın, “Bu durumu kabul etmek kelam konusu değil. Daima birlikte bu mağlubiyetin sebebini konuşacağız ve bu sorunu çözeceğiz” dediği vurgulandı.

Karadeniz takımında sakatlıkları bulunan Dorukhan, Vişça, Hüseyin, Denswil ve Sarkan haricinde, küme olan Naci ile müsaadeli Hamsik egzersizde yer almadı. Yusuf Erdoğan ise gruptan farklı fitness çalışması yaptı.