Fenerbahçe Lideri Ali Koç’a teklif: İsmail Kartal’la devam!

Yasmin

New member
Fenerbahçe’de yeni dönemde ekibin başında hangi teknik yöneticinin olacağı merak konusu haline geldi. Uzun vakittir bu husus için mesai harcayan Lider Ali Koç’un Joachim Löw’le büyük oranda el sıkıştığı argüman ediliyor. Görüşülen öteki isim ise Jorge Jesus.

Lakin İsmail Kartal son devirde ekibi adeta şaha kaldırdı. Son 5 maçını kazanan sarı-lacivertli grup ikinciliğe yükseldi. Milliyet Gazetesi muharriri Bilal Meşe, bu haftaki yazısında sarı-lacivertli kulüpteki son gelişmeleri yorumladı. İşte o yazı…

GÖZTEPE MAÇINDA İSMAİL KARTAL’A SEVGİ SELİ

“Fenerbahçe’nin Göztepe maçında tribünlerin teknik yönetici İsmail Kartal’a olan sevgi selini gördünüz mü? Taraftarların Kartal’a birinci defa bu biçimdesine sevgi gösterdiklerine tanıklık ettim. Taraftarlar maçın bitimiyle birlikte daima bir ağızdan “İsmail hoca” diyerek stadı uzun mühlet inlettiler. Valla yerli bir teknik yöneticiye Fenerbahçe’de bu biçimdesine bir sevgi gösterilmesi açıkçası bana memnunluk ve gurur veriyor.

‘YÖNETİM 5 AYDIR HOCA PEŞİNDE’
Bu madalyonun bir yüzü ve olumlu tablo… Ya öteki yüzü? Biliyorsunuz idare kanadı 5 aydır yabancı hoca peşinde, lakin tribünlerin lisanı son vakit içinderda epey değişti. İsmail Kartal’ın kalmasından yana gibiler ve takviyelerini açıkça gösteriyorlar. Kuşkusuz bu tablonun idare kanadını teknik yönetici konusunda köşeye sıkıştırdığı da bir gerçek.

’20-30 MİLYON EURO EKSTRA YÜK GETİRECEK’
İdarenin radarında Joachim Löw ve Jorge Jesus var, görüşmeler sürüyor, olur mu, olmaz mı, bilemiyoruz. Lakin bilinen tek gerçek var ki her iki hoca da takımlarıyla ve transfer bütçeleriyle Fenerbahçe’ye 20-30 milyon euro ekstra yük getirecek.

‘BİR SOL BEK BİR DE FORVET YETER’
Bir yanda iktisat, öteki yandan İsmail Kartal’ın Fenerbahçe’deki başarısı ve tribünde onun ismine esen olumlu rüzgarlar. Kartal’ın ne kadar fiyat aldığını bilmiyorum, bu tarafı beni fazla ilgilendirmiyor, istediği oyuncu transferi atla deve değil, bir sol bek bir de forvet, hepsi bu kadar. Artık top idarede, bu tabloda hala yabancıda ısrar edecek mi, yoksa tribün baskısıyla bir arada yerli hocaya, yani İsmail Kartal’a mı dönüş yapacak?

Benim fikrim mi? Valla, epeyce uzaklara gitmeye gerek yok, İsmail Kartal’ın muvaffakiyet grafiği ortada, sayılar asla palavra söylemeyeceğine nazaran, en hakikat yol, hocayla yola devam etmektir. Kritik sonucu Lider Ali Koç ve idare verecek olağan ki, onların işine karışacak halimiz yok, ne var ki gerçekleri de asla göz arkası edemeyiz, edemezler!”