Galatasaray’da Fenerbahçe öncesi Muslera gelişmesi!

Yasmin

New member
Topluluk olarak sıkıntı günler geçiren Galatasaray, evvelki gün ligde Karagümrük’ü 2-0 yenerek rahat bir nefes aldı. Sarı kırmızılıların aldığı üç puanda Muslera imzası vardı.

BURAK ELMAS: İSMİNİZİ AÇIKLARIM
Sarı-kırmızılı kadronun lideri Burak Elmas, haklarında çıkan dava haberleriyle ilgili toplumsal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Elmas, “Olağan Genel Kurul’da alınan karara karşı dava açtığımız haberi büsbütün gerçek dışıdır. Bu çeşit temelsiz haberleri servis etmeyi alışkanlık haline getiren ve iktidar hırsları ile Galatasaray’da kaos oluşturanların tıpkı otelde buluşmaları da tesadüf değildir. Galatasaray’ın iç siyasetini dizayn ederek ve geçmişten gelen darbeci zihniyetiniz ile bozulan çarklarınız tekrar düzelir zannetmiş olabilirsiniz lakin buna hayatta olduğum sürece müsaade vermeyeceğim. Mümkün adaylar hakkında özel evraklar hazırlayarak basına servis edeceklerini duydum. Bu evrakları daha evvel bana da getirdiler ve ben şahitler huzurunda kullanmayı reddettim. O evrakları medyada görürsem isminizi de açıklarım! Galatasaray’ı dizayn edemeyeceksiniz” dedi.

GOMIS 5. GOLÜNÜ ATTI
Galatasaray’ın Fransız futbolcusu Bafetimbi Gomis, Fatih Karagümrük maçında penaltıdan attığı golle bu sezonki 5. gol sevincini yaşadı.

MUSLERA KÜLLERİNDEN DOĞDU
Kaptan, 90 dakikanın kırılma anı olan 75’te evvel penaltıyı kurtardı, sonrasındasında da ağlarla buluşmakta olan iki topa duvar ördü. Aslında Uruguaylı file bekçisinin geçmişine baktığımızda bu tablo olağan üzere gözükse de geçirdiği büyük sakatlıklar daha sonrası adeta küllerinden doğdu.

DERBİDE YERİ GARANTİ
2020’de bacağı kırılan Muslera için ‘dönüşü eskisi üzere olmaz’ dendi, daha sonrada Sivas maçında çapraz bağları esneyince ‘forma bulamaz’ yorumları yapıldı. Lakin azmiyle güç günleri geride bıraktı. Özel çalışmalar yapan başarılı kaleci alçıları varken salonda göz, adale sistemi, uyum, algılama ve karar verme üzerinde egzersiz yaptı.

Kadroya dahil olunca da formda Pena’ya karşın kaleyi tekrar devraldı. Türkiye’nin haberine nazaran Fenerbahçe derbisinde de yerini ayırttı.