Her şey her yerde aynı anda (bir nevi) – Sanat Gazette

Zoe

New member
2024 Önce Sanat Festivali kampüs konser salonlarını ve galerileri getirdi, ve öğrenci, öğretim üyesi ve personel yaratıcılığının beş günlük coşkulu bir kutlaması için ortak yaşam alanları. Sanat Ofisi tarafından düzenlenen yıllık festival, çeşitli müzik ve tiyatro gösterileri, halka açık sergiler ve uygulamalı etkinliklerle sanatın tüm ortamlarını ve türlerini sergiliyor.

Cumartesi günü Paine Hall'da son sınıf öğrencileri Lucas Gazianis ve Joshua Fang, yan yana piyanolardan caz şarkıları paylaşarak bir “piyano düellosunda” karşı karşıya geldi.

Önceki gece Sanat Caz Orkestrası'nda çalan Gazianis, sosyal çalışmalar yoğunlaştırıcısı olmasına rağmen bir ayağını müzik dünyasında tutmayı sevdiğini söyledi. Festivalin her yıl getirdiği duyguyu seviyor.

Gazianis, “Bir sürü harika müziğin keyfini çıkararak Yard ve Science Center Plaza'da dolaşıyorum” dedi. “Harika hissediyorum; Dışarısı çok güzel. Böyle farklı şeyler yapan pek çok yetenekli öğrenci var.”

Matt Aucoin'in Müzik 187: Opera Atölyesi sınıfındaki öğrenciler eserlerini Holden Şapeli'nde sergiliyor. Olympia Hatzilambrou '24 performans sırasında fotoğraflandı.

Stephanie Mitchell/Sanat Personel Fotoğrafçısı

Andrew Lu '24 (solda) ve Caitlin Paul '24 bir performans sırasında şarkı söylüyor.

Andrew Lu '24 (solda) ve Caitlin Paul '24 opera rollerini söylüyorlar.

Dacha Thurber '25 (solda) ve Matt Aucoin bir opera atölyesi sırasında görülüyor.

Danilo “Dacha” Thurber '25 (solda) Aucoin ile birlikte gösteriliyor.

28 Nisan'da sona eren etkinlikte ayrıca Sanat-Radcliffe Dramatic Club tarafından gerçekleştirilen “Little Shop of Horrors” adlı dört gösterilik bir gösteri, insan-yapay zeka işbirliğine dayalı bir moda şovu ve bir Disney şarkısını seslendiren dört çellistten oluşan bir topluluk yer aldı. karışık.

Perşembe gecesi yapılan drag gösterisinde, ulusal çapta beğeni toplayan sanatçı Pattie Gonia, öğrencilerin performanslarıyla dolu yüksek enerjili bir geceye öncülük etti ve Çarşamba gecesi Kevin Young '92, Sanat Sanat Madalyası ile ödüllendirildi.

Arts First'ün öğrenci yapımcısı ve öğrenci şairi Taylor Fang '25, Sanat Madalyası törenine katılarak Soru-Cevap bölümünde Young'a çalışmalarındaki hafızanın rolü hakkında sorular sordu.

Bilgisayar bilimi alanında ikinci eğitim almış İngiliz yoğunlaştırıcı Fang, festivalin kampüste yarattığı topluluk duygusunu beğendiğini söyledi.

Fang, “Bu kadar çok farklı ortamın olması, etkileşim kurmanın tüm bu farklı yollarının olduğu anlamına geliyor” dedi. “Sanatın sadece birleştirici bir yönü olduğunu düşünmüyorum, aynı zamanda farklı bakış açıları ve görüşlere sahip olmamızı da sağladığını düşünüyorum. Sanat sayesinde daha açık fikirli ve anlayışlı bir diyaloğa sahip olabiliriz, çünkü meseleler doğrudan ele alınmaz, başka ifade yolları üzerinden olur.”

Malgorzata (Gosia) Sklodowska (resimde) kıyafetleriyle poz veriyor.

Malgorzata (Gosia) Sklodowska (resimde) Fashion Flare'de kıyafetleriyle poz veriyor.

Niles Singer/Sanat Personel Fotoğrafçısı

Defiledeki bir ceketin detaylarının yakından çekilmiş fotoğrafı.

Yakın plan, defiledeki bir ceketin ayrıntılarını gösteriyor.

Niles Singer/Sanat Personel Fotoğrafçısı

Harvard Yard'da Abby Weber '26'nın

Abby Weber '26'nın “In Bloom” adlı halka açık sanat enstalasyonu bu yayanın arka planını oluşturuyordu. Sanat Yard'ın kapıları boyunca sergilendi.

Randy Crandon GSD '25 ve Dylan Herrmann-Holt GSD '25'in “Oyster Floats, Camera Obscuras for a Floating City” adlı kamusal sanat enstalasyonunun ayrıntılı bir görüntüsü Anıt Salonu'nun yanında resmedilmiştir.

Tasarım Enstitüsü öğrencileri Randy Crandon ve Dylan Herrmann-Holt'un “İstiridye Yüzenleri, Yüzen Şehir için Camera Obscuras” adlı kamusal sanat enstalasyonunun bir detayı Anıt Salonu'nun yanında sergileniyor.

Alyssa Gaines '26, Bilim Merkezi Meydanı'ndaki duvar resmini çiziyor.

Black Arts Collective üyeleri, cazın özünü vurgulayan ve bu türde yeterince temsil edilmeyen sesleri kutlayan bir duvar resmi yaratıyor. Alyssa Gaines '26, Bilim Merkezi Meydanı'ndaki duvar resmini çiziyor.

Christian Behling GSD '24, Ihwa Choi GSD '24, Monica Mendoza GSD '24 ve Gabriel Schmid GSD '24'ün

GSD öğrencileri Christian Behling, Ihwa Choi, Monica Mendoza ve Gabriel Schmid'in “Home on the Yard” adlı sanat enstalasyonu Sanat Yard'da sergileniyor.

'25. Yıllık Putnam İlçesi Yazım Yarışması' oyuncu kadrosunun üyeleri performans sergiliyor.

“25. Yıllık Putnam İlçesi Yazım Yarışması” oyuncu kadrosunun üyeleri performans sergiliyor.

Fotoğraf: Scott Eisen

Amy Dange, Science Center Plaza'daki

Eğitim Enstitüsü öğrencisi Amy Dang, Science Center Plaza'daki “Sketch Up Close” çadırında bir örneğin çizimi üzerinde çalışıyor.

James Glaser '25, Science Center Plaza'da bir kızın çömlek çarkında çalışmasına yardım ediyor.

James Glaser '25, Science Center Plaza'daki çömlek çarkının çalıştırılmasına yardım ediyor.

Harvard Bale Topluluğu'ndan dansçılar Arts First Weekend'de performans sergiliyor.

Sanat Bale Topluluğu'ndan dansçılar sahne alıyor.

Te Tango Bailando dansçıları sahne alıyor.

Te Tango Bailando üyeleri dans ediyor.

Anugraha Raman Sanatın Birinci Hafta Sonu'nda dans ediyor.

Anugraha Raman '12 sahneye çıkıyor.

Kızıl Çellolar, Harvard Sanat Müzesi'nin Calderwood Avlusu'nda Disney karışık gösterisi sergiliyor.

Kızıl Çellolar, Sanat Sanat Müzesi'nin Calderwood Avlusu'nda Disney karışık çalıyor.

Kızıl Çellolar, Harvard Sanat Müzesi'nin Calderwood Avlusu'nda Disney karışık gösterisi sergiliyor.

Disney karışık çalan Crimson Cello'lara tepeden bakıyorum.