Joshua King: Derbi için sabırsızlanıyorum

Yasmin

New member
Fenerbahçe’nin başarılı futbolcusu Joshua King, dün idman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Pazar akşamı oynanacak Galatasaray derbisini kıymetlendiren King, “Derbinin değerinin şuurundayız. Derbi için sabırsızlanıyorum. Türk arkadaşlarım, Fenerbahçe’ye transfer olduğumda ‘Galatasaray’a gol atarsan taraftarlar seni daha epey severler’ demişti. Fikstür belirtildiğında da birinci Galatasaray maçının tarihine bakmıştım. şüphesiz derbide gol atmak kıymetli ancak benim temel gayem Fenerbahçe formasıyla ligi kazanmak. Derbi yalnızca 3 puanlık bir maç. Şayet Galatasaray’a gol atarsam asker selamı sevincini bir daha yaparım” dedi.

Dünya Kupası içinden daha sonra fizikî olarak uygun duruma geldiğini belirten Norveçli futbolcu, “Her oyuncu için sakatlık zordur. Sakatlık, benim için zihinsel manada zordu. Gruptan uzak kalmak beni zorladı. Dünya Kupası ortası benim için bir mucize oldu. Fizikî olarak güçlendim. Her forvet oynamak ve gol atmak ister. Fakat kimi vakit Ronaldo ve Messi’nin bile gol atamadığı maçlar olabiliyor” diye konuştu.

Teknik yönetici Jorge Jesus’tan da övgüyle bahseden tecrübeli yıldız, “Jorge Jesus üzere bir antrenöre sahipseniz işiniz epey daha kolaylaşıyor. bu biçimde yeterli bir teknik yöneticiyle büyük muvaffakiyetler kazanmamanız pek mümkün değil” yorumunu yaptı.

‘Bu mazeret değil’

Galatasaray’ın teknik yöneticisi Okan Buruk’un Fenerbahçe’nin 1 gün daha fazla dinleneceğine dair kelamlarına açıklık getiren Joshua King, “Bunun bir mazeret olduğunu düşünmüyorum. Biz deplasmanda oynadık. İki ekibin da kâfi müddeti var” dedi. Taraftarlarına da seslenen yıldız forvet, “Özellikle evimizdeki maçlarda taraftarları gördükten daha sonra bir futbolcunun kalbinden oynamaması imkansız” diye ekledi.

‘Hakemler de insan’

Son günlerde artan hakem tartışmalarına değinen Joshua King, Premier Lig’den örnek verdi. King, “Daha evvel Premier Lig’de oynadım. Orada da birtakım gruplar kaybedince kararlardan şad olmayabiliyordu. Hakemler de yanılgı yapar, onlar da insan. Pazar günü de hakemin mümkün olduğu kadar nötr olmasını umuyorum. Hakem kusurları hayatın parçası” sözlerini kullandı.

Kapalı gişe

Sarı-lacivertli taraftarlar, 8 Ocak Pazar akşamı oynanacak derbi biletlerine adeta atak etti. Dün satışa çıkarılan biletler dakikalar içerisinde tükendi.

Stadın büyük çoğunluğunun kombine olması da biletlerin kısa müddette bitmesinde etken oldu. Fenerbahçe’de pazar akşamı derbinin kapalı gişe oynanması katılaştı. Öte yandan Vilayet Güvenlik Heyeti, Fenerbahçe-Galatasaray derbisine deplasman taraftarlarının alınmayacağını deklare etti.

Arda en iyilerle

UEFA’dan daha sonra İngiltere’de yayınlanan ünlü FourFourTwo mecmuası de Arda Güler’i en âlâ genç oyuncular içinde gösterdi. Mecmua tarafınca hazırlanan “Dünya Futbolunun En Heyecan Verici 50 Genç Oyuncusu” listesinde Fenerbahçe’nin yıldızı Arda Güler, 16. sırada yer aldı.

Değerlendirmede Arda’nın pas başarısı, şutlardaki tesiri, oyun görüşü, her iki ayağını kullanabilmesi üzere özellikleri vurgulandı. 17 yaşındaki yıldızın vakit içinde daha düzgün noktalara geleceği açıklandı.

Öte yandan listede Bellingham, Musiala, Sesko, Gavi, Endrick, Moukoko, Lavia, Garnacho, Elliott ve Chukwuemeka üzere ünlü yıldızlar da bulunuyor.