Joss Ackland: İngiliz aktör öldü

Bakec

New member
İngiliz aktör
“Ölümcül Silah 2”den Bilinen: Joss Ackland öldü

Joss Ackland 95 yaşındaydı.

© imago/Future Image International


İngiliz aktör Joss Ackland için yas: ‘Ölümcül Silah 2 – Focus LA’ gibi filmlerden tanınan oyuncu 95 yaşında hayatını kaybetti.

Joss Ackland (1928-2023) öldü. 1989 yapımı “Ölümcül Silah 2 – Focus LA” gibi filmlerle tanınan İngiliz aktör, 95 yaşındaydı. Sözcüsü Paul Pearson, ABD endüstri dergisi “The Hollywood Reporter”a verdiği demeçte, Ackland’ın Pazar sabahı ailesiyle birlikte huzur içinde öldüğünü söyledi. Pearson, “Sonuna kadar açık, esprili ve yaramazdı” diye ekledi.


Joss Ackland 51 yıldır evliydi
100’ün üzerinde film ve dizide rol alan oyuncu, ailesinden BBC’ye ulaşan açıklamada da “sevgili baba” olarak nitelendirildi. Joss Ackland, eşi Rosemary ile 2002 yılında ölmeden önce 51 yıl evli kaldı. Çiftin yedi çocuğu vardı; en büyük oğulları Paul, 1982’de 29 yaşındayken aşırı dozda eroinden öldü.


“İngiltere’nin en yetenekli ve popüler aktörlerinden biri”
BBC’ye göre ailesi şunları söyledi: “Ayırt edici sesi ve hakim duruşuyla Ackland, rolüne benzersiz bir yoğunluk ve ciddiyet kattı. Britanya’nın en yetenekli ve popüler aktörlerinden biri olarak hatırlanacak.”


ABD’li aktör

Beau, sevgili ve kötü – Resimlerle Alec Baldwin’in kariyeri
Bunlar Joss Ackland’ın en büyük başarılarıydı
Londra’da doğan Joss Ackland, sinema kariyerine 1950’lerin başında başladı. Ackland, Mel Gibson ve Danny Glover’la birlikte “Lethal Weapon 2″de yer almasının yanı sıra, başarısını Emilio Estevez’le birlikte “Mighty Ducks – The Superteam” (1992), “The Last Days in Kenya” (1987) ve ” Hunt for Red Ekim” (1990), diğerlerinin yanı sıra Sean Connery (1930-2020) ve Alec Baldwin’le birlikte çekim yaptı. Joss Ackland tiyatro oyuncusu olarak da başarılıydı. 2000 yılında oyuncu Britanya İmparatorluğu Nişanı ile onurlandırıldı.


SpotOnHaberler

#Konular