Kargo firmaları sarsıntı yardımlarını fiyatsız taşıyacağını duyurdu

Zoe

New member
Türkiye, son yüzyılın en büyük zelzele felaketlerinden biri olarak gösterilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntıların açtığı yaraları sarmak için seferber oldu. AFAD ve Kızılay tarafınca sarsıntı bölgelerinde en çok gereksinim duyulan gereç ve eşyaların listesini oluşturuldu. Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, Sürat Kargo ve PTT bu yardımları fiyatsız olarak ulaştıracaklarını duyurdu.

Yurtiçi Kargo, oluşturulan muhtaçlık listesindeki eserleri zelzele bölgelerine fiyatsız olarak taşıyacak. Yardım gayesiyle gönderilecek mamüllerin sıfır yani kullanılmamış olması isteniyor. Yardım listesinde şu eserler yer alıyor: Eldiven, mont, bot, bere, çocuklar için mont ve kışlık giysi, paklık hijyen gereci, battaniye, powerbank, konserve, çocuk bezi ve çocuk maması.

Aras Kargo da yardıma gereksinimi olan kentler listesinde yer alan vilayetlere ulaştırılmak üzere gönderilen yardım gereçlerini fiyatsız taşıyacak. AFAD ile koordineli biçimde çalışan ve sıfır mamüllerin gönderilmesini isteyen şirketin listesinde de aşağıdaki eserler yer alıyor:

PTT de resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada sarsıntı bölgelerine yönelik yardımları fiyatsız olarak ulaştıracağını duyurdu. Açıklamada, “Size en yakın PTT iş yerlerimize gelerek muhtaçlık listesinde belirtilen ferdî yardım materyallerini fiyatsız bir biçimde zelzele bölgelerine gönderebilirsiniz” tabirlerine yer verildi.

Deprem bölgelerine yönelik yardımları fiyatsız ulaştıracak kargo şirketleri içinde Sürat Kargo da var. Kızılay tarafınca verilen muhtaçlık listesini temel alan şirket, aşağıdaki listede yer alan gönderileri muhtaçlık sahiplerine ulaştıracak.