Metin Tekin deklare etti: Okan Buruk ve Galatasaray…

Yasmin

New member
A Ulusal Kadro’nun efsane oyuncularından Metin Tekin, Galatasaray’ın deplasmanda Altay’ı 1-0 mağlup ettiği maçı NTV’de kıymetlendirdi.

“G.SARAY FARKI AÇABİLİRDİ”
İlk yarı Galatasaray’ın farkı açabileceği bir oyun vardı. İkinci yarı da büsbütün Altay’ın denetiminde geçti. Yüksek bir baskı uyguladı ancak fazlaca net bir konumun olmadığı bir baskıydı. Küme düşmedeki en büyük talihini bu biçimde mi kullanmalıydı o tartışılır.

“İDDİA OLMASA DA OYNAMAK İSTERLER”

İstediğiniz kadar teziniz olmasın çıkıp o oyunu oynamak istiyorsunuz. Futbolun bu biçimde bir esprisi var. Tabi ki amacı olan ekipler daha farklı oynar lakin bir daha de Galatasaray oyunu bırakmadı. Teknik adamın da maksadı var ‘Ben 7’de 8’de bitirmek istiyorum ligi’ diyor. O da galibiyet için yetti. Fakat Altay’ın önemli bir kalite eksikliği var.

“90 DAKİKA TIPKI OYNAMAK KOLAY DEĞİL”
1-0’ı yakalamış bir Galatasaray var. Tempo ikinci yarı ister istemez düşüyor. 90 dakikayı tıpkı oynamak hayli kolay değildir. Bilhassa de amaçsız bir grupsanız. Galatasaray 1-0’ı aldım işimi gördüm dedi. Bilerek vites düşürme değil lakin başlarda biraz vites düştüğü için daha hayli oyun amacı olan Altay bu üstünlüğü sağladı.

“İŞİ GÖRME BAKIŞ AÇISI VAR”
Bana olmayan oyuncuları sormayın bir yanıt değildir. Olmadığı için aslına bakarsan soruyoruz. Takımda olsa sorulmaz aslına bakarsan. Torrent şöyleki düşünüyor. ‘Ben 13’te aldım. 7-8’de bitirirsem buradan aldım buraya getirdim’ demek için kadroyu seçiyor. İşi görmek bakış açısı var. Bence Galatasaray’ın geleceğe dönük bakması lazım.

“OYUNCUYU KAZANMALI”
Sadece oyunu kazanmak için değil, oyuncuyu kazanmak için de bakabilirsin. Bu dört haftalık devir o denli bir devir. Sayın Torrent fazlaca farklı yaklaşıyor.

“BURUK TOPLULUK’TA SEVİLEN BİR İSİM”

Okan Buruk, fazlaca değerli kazanımlar yaptı. Akhisar’la kupayı aldı. Başakşehir’le de şampiyon oldu. Futbol topluluğunda sevilen bir kişiselyettir. Yerli bir teknik adam olarak Okan Buruk’a gidilmesini epeyce doğal buluyorum ancak sayın Hamamcıoğlu Alman ekolünü düşündüğü için Farke’yi düşünüyor olabilir. Okan Buruk epeyce başarısız değildi Başakşehir’de.