Rio Ferdinand, Cristiano Ronaldo tenkitlerine cevap verdi! ‘İki yüzlülük…’

Yasmin

New member
Cristiano Ronaldo’nun Suudi Arabistan takımı Al Nassr’a transferi konuşulmaya devam ediyor. 2022 Dünya Kupası esnasında Manchester United’daki kontratı feshedilen Portekizli yıldız bir müddetdir devam eden görüşmelerin akabinde Al Nassr ile 2.5 yıllık kontrat imzalamıştı.

Ronaldo’nun bu atağı tenkitleri de birlikteinde getirdi lakin eski kadro arkadaşı ve Manchester United’dan eski kaptanı Rio Ferdinand, yıldız oyuncuya sahip çıktı.

Kendi YouTube kanalında konuşan Ferdinand, Ronaldo’nun transferini değerlendirirken, “Nihayet keyifli bulunmasına sevindim. Hangi düzeyde oynarsanız oynayın her futbolcu için asıl memnunluk oynadığınız kulüpte nasıl hissettiğinizdir. Orada keyifli olmak en değerli şeyler biri. Bu yüzden bir epeyce insanın gitmesini beklemediği bir ülke de olsa Cristiano Ronaldo’nun keyifli bulunmasına sevindim.” tabirlerini kullandı.

“KOKUŞMUŞ YORUMLAR…”

Cristiano Ronaldo’ya yapılan tenkitleri iki yüzlülük olarak kıymetlendiren Rio Ferdinand kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Bu, Cristiano Ronaldo’nun mesleğini üzücü bir biçimde bitirdiği manasına gelmiyor. İnsanların nasıl bu biçimde yorumlar yapabildiğini anlamıyorum. David Beckham, Frank Lampard, Wayne Rooney ve Steven Gerrard’ı izlemek mükemmeldi. Birebir biçimde Amerika’da oynadıklarını görmek de… Mesleklerini şahane paralar kazanarak bitirmeyi hak ettiler. Bırakın Cristiano Ronaldo da bunun keyfini çıkarsın. Ailesiyle yeni bir kültürü deneyimleyecek. Onu eleştirenler kokuşmuş yorumlar yapıyorlar. MLS’e giden her futbolcuya ‘Kariyerinin son devri için en yeterli tercihi yaptı’ dediniz. Artık Cristiano Ronaldo, Al Nassr’a gidince bir anda utanç verici olay oldu. Ben bu iki yüzlülüğü sevmiyorum. Adaletli olun” dedi.

RONALDO FORMALARINA BÜYÜK İLGİ

Manchester United’dan ayrıldıktan daha sonra sürpriz bir biçimde Suudi Arabistan grubu Al Nassr ile anlaşan Cristiano Ronaldo’ya ilgi büyük. Birfazlaca Al Nassr taraftarı ve Ronaldo hayranı, Suudi Arabistan’da kulübe ilişkin mağazalara akın etti.

Kulübün Riyad’daki mağazasında Ronaldo formalarına talep arttı. Al Nassr ile 2.5 yıllık kontrat imzalayan Ronaldo yeni kulübünden yıllık toplam 200 milyon dolar kazanacak.