Şenol Güneş: Güya astık, kestik mağdur olan biziz

Yasmin

New member
Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, Gaziantep FK ile 1-1 birliktee kaldıkları maçın VAR kayıtlarının yayınlanmasına reaksiyon gösterirken çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hakem Atilla Karaoğlan’ın Kitsiou’ya baş atan Nkoudou’ya kırmızı kart göstermeyerek kusur yaptığını aktaran Güneş, “Dört büyükler de Anadolu kulüpleri de Türk futbolunun güzide kulüpleri. Gaziantep maçında güya astık, kestik. Mağdur olan biziz. Hakem kırmızı gösterebilirdi. Açıklaması da yapılmış, yanılgı yaptı. Bu cürüm değil, kusurdur. Yanılgı, bilmeyerek yapılan bir şey. Gördüğünde yanlış karar verdi. Ancak rakibin 15- 16 faulü var. Biz hamleye giderken, sarı kartla atılması gereken oyuncular var. Biz ağzımızı açmadık ve mahkum olduk. Kırmızı kartlık konuma kadar aslına bakarsan biz daha uygunduk. Bizim oyuncu da yanılgı yaptı, provokasyona, tuzağa düştü. Hakem de provokeyi gördüğü için takdir hakkını sarı karttan yana kullandı, bana bakılırsa de yanlış yaptı. Biz 2 puan kaybettik. İki puan kaybettiğimiz biçimde hatalı oluyoruz, 3 puan alıp bizi suçlayanlar oluyor” dedi. Beşiktaş’ın tartışmaların içine çekilmek istendiğini savunan Şenol Güneş şu biçimde devam etti: “Tamam her konumu birlikte izleyelim, hakem bize 1 puan için yardımcı mı oldu, 2 puana mı mani oldu? Kasımpaşa maçında haksız karar verilirse ben rahatsız olurum. Şu anda eski ve yeni hakemleri dinliyorum kuralları bilmiyor gibiler. Kuralları kendilerine göre yorumluyorlar. Bizi niçin bu olaya ortak ettiniz? Beşiktaş’a haksızlık yapıyorsun demeye mi çalışıyorsunuz. Biz aslına bakarsan gerideyiz. Bırakın yakamızı ya. Bir şeyi açtılar, deklare ettilar ve devam etmeliler. Şu saatten daha sonra geri dönmek sıkıntı. Açılmamalıydı lakin artık devam etmeli. Her maçın kayıtları açıklanmalı bu biçimde. Bu çeşit konuşmaları da gerçek bulmuyorum. İşimizi nasıl güzel yaparız diye düşünüyoruz ve bizi de bu cins oyunların içine sokmasınlar diye düşünüyoruz.”

‘MASUAKU OYUNCUMUZ’

Arthur Masuaku hakkındaki transfer tezlerini kıymetlendiren Şenol Güneş, “Masuaku başkaları üzere bizim oyuncumuz. Kimin gidip kalacağına ise ben, kulüp ve oyuncu karar verir. birlikte karar verirken de teknik, idari ve ekonomik karar vereceğiz. Kimin gideceğini ben de yüzde 100 bilmiyorum. Bu hafta Masuaku’nun 11’de olma ihtimali epeyce fazla. Oynattığımız futbolcuyu şu anda göndermiyoruz fakat yarın ne olacağını da bilmiyoruz” yorumunu yaptı.

‘WEGHORST İYİ’

Adana Demirspor’dan daha sonra Kasımpaşa maçını kazanarak galibiyet serisi başlatmak istediklerini aktaran Şenol Güneş sakatlığı bulunan oyuncuların durumlarıyla ilgili bilgiler de verdi. Siyah-beyazlı hoca, “Kerem Atakan, Salih Uçan, Oğuzhan ve Ghezzal’ın durumları olumsuz görünüyor. Salih çabucak hemen gruba katılmadı, Kerem başka çalışıyor. Antrenmana çıkmayan Weghorst’un değerli bir durumu yok. Dinlenmesini istedik ve durumuna bakacağız. Ekibin bulunduğu yerden kimse şad değil. Bunu üst çıkarmak için çalışıyoruz ve eldeki oyuncuların da buna yeterli karşılık verdiğini düşünüyorum” dedi.

GHEZZAL TOPLA ÇALIŞTI

Süper Lig’in 18. haftasında cumartesi günü Kasımpaşa’yı konuk edecek olan Beşiktaş hazırlıklarını sürdürdü. Siyah-beyazlılar birinci yarım saati basına açık tutulan idmanda ısınma programından daha sonra kümeler halinde şut çalışması gerçekleştirdi. Futbolcuların çabucak sonrasında taktik çalışmalar üzerinde durduğu bildirildi. Dinlendirilen Wout Weghorst’un yanı sıra tedavilerine devam edilen Kerem Atakan, Salih Uçan ve Oğuzhan Akgün egzersizde yer almadı. Rachid Ghezzal ise alanda topla çalışmalara başladı. Şubat ayının ortasında alanlara dönmesi beklenen Cezayirli yıldız yaklaşık bir ay daha ferdi çalışmalar yapacak.