Terra, yeni LUNA airdrop’u için büyük borsalardan dayanak alıyor

Mustafa

New member
Investing.com – Terra takımının birinci vakit içinderda çatallanma olarak duyurduğu daha sonrasında yeni bir Blockchain olarak revize ettiği önerisi, topluluk tarafınca kabul edildi. Artık Terra ekosistemi için yeni bir periyot başlıyor.

Terra ekosisteminin 27 Mayıs’ta bir daha doğacak

Terra ağı, yarın algoritmik sabit kripto varlığı UST olmadan bir daha piyasaya sürülecek. Mevcut LUNA tokeni, Luna Classic (LUNC) olarak piyasada süreç görmeye devam edecek. Takım, Terra Core kodunun yayımlandığını ve kod tabanının denetlendiğini duyurdu.

Yeni tokenin dağıtım modelini açıklayan idare, akın öncesi LUNA sahibi olanlara yüzde 35, UST sahibi olanlara yüzde 10, atak daha sonrası LUNA sahibi olanlara yüzde 10, UST alanlara yüzde 10 ve topluluk havuzu için ise yüzde 30 token tahsisi planladı. Bunun yanında Terra, Terraform Labs ve Luna Foundation Guard cüzdanları airdrop’a dahil edilmeyecek.

Büyük kripto para borsalarından airdrop’u destekleme sinyalleri

Terra grubu, borsalarda LUNA tokenleri bulunan kullanıcılara ulaşmak için piyasanın en büyük borsaları içinde bulunan Binance ve Bybit ile irtibatta olduğunu deklare etti. Bunun yanında Huobi Küresel, yeni Terra ağını destekleyeceğini duyurdu.

Süreç hacmine bakılırsa dünyanın en büyük borsası olan Binance, Terra ağının bir daha piyasaya sürülmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada Binance’in Terra çöküşünden olumsuz etkilenen kullanıcılar için en âlâ sonucu almak ismine Terra takımıyla yakın bir biçimde çalıştığı tabir edildi.

Luna ve UST’de son durum

Yeni LUNA tokenlerinin piyasa sürülmesi öncesinde LUNA fiyatı, 0,00017 dolar düzeyinde yatay hareket ediyor. UST tokeni ise yüzde 36 kıymet artışıyla 0,1 dolara yükseldi. UST, 21 Mayıs’taki 0,04 dolardaki taban fiyatından bu yana talep görmeye devam ediyor.

Muharrir: Günay Caymaz