Üç aylık rakamlar: Delivery Hero, yüksek enflasyon nedeniyle beklentileri karşılamıyor

Bakec

New member
üç aylık rakamlar
Teslimat Kahramanı, yüksek enflasyon nedeniyle beklentileri kaçırıyor

Yemek dağıtım hizmeti Delivery Hero’nun logosu, şirketin Berlin’deki genel merkezindeki bir bölmede görülebilir. Fotoğraf

© Paul Zinken/dpa-Zentralbild/dpa/Archive image

Yemek dağıtım hizmeti Delivery Hero, 2022’nin son çeyreğinde beklenenden daha kötü performans gösterdi. MDax’ta listelenen şirketin Perşembe günü açıkladığı gibi, tüm satışların hacmi olan malların brüt değeri yaklaşık yüzde 9 artarak 11,3 milyar avroya ulaştı. Berlin. Kupon maliyetlerine göre ayarlanan satışlar (segment satışları) dördüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık beşte bir oranında artarak 2,5 milyar avroya ulaştı. Ancak Almanya’da bir teslimat hizmeti yürütmeyen Delivery Hero, sektör uzmanlarının beklentilerini açıkça kaçırdı. Nispeten zayıf gelişmenin nedeni, insanların yüksek enflasyon nedeniyle satın alma konusundaki isteksizliği olabilir. Güney Koreli satın alma Woowa ve İspanyol yan kuruluşu Glovo artık rakamlara dahil edildi.

Yemek dağıtım hizmeti Delivery Hero, 2022’nin son çeyreğinde beklenenden daha kötü performans gösterdi. MDax’ta listelenen şirketin Perşembe günü açıkladığı gibi, tüm satışların hacmi olan malların brüt değeri yaklaşık yüzde 9 artarak 11,3 milyar avroya ulaştı. Berlin. Kupon maliyetlerine göre ayarlanan satışlar (segment satışları) dördüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık beşte bir oranında artarak 2,5 milyar avroya ulaştı. Ancak Almanya’da bir teslimat hizmeti yürütmeyen Delivery Hero, sektör uzmanlarının beklentilerini açıkça kaçırdı. Nispeten zayıf gelişmenin nedeni, insanların yüksek enflasyon nedeniyle satın alma konusundaki isteksizliği olabilir. Güney Koreli satın alma Woowa ve İspanyol yan kuruluşu Glovo artık rakamlara dahil edildi.

Ancak, brüt mal değeri (GMV) ile ölçülen işletme marjı, dördüncü çeyrekte önemli ölçüde iyileşti. Geçen yılın aynı döneminde Yönetim Kurulu yüzde 3,3 eksi değer kaydederken, değer şimdi eksi yüzde 0,3 oldu. CEO Niklas Östberg, Delivery Hero’yu bu yıl operasyonel olarak karlı hale getirmek istiyor. Yönetici yüzde 0,5’lik bir tam yıl faaliyet marjını hedeflemeye devam ediyor ve karlılığın ikinci yarıda iki katından fazla artması muhtemel.

2022 için, Delivery Hero brüt mal değerinde yüzde 17,5’lik bir artışla 44,6 milyar avroya ulaştı. Segment geliri neredeyse üçte bir oranında artarak yaklaşık 9,6 milyar Euro’ya ulaştı. Her iki durumda da, eski Dax grubu kendi yıllık hedeflerini biraz ıskaladı.

dpa

#Konular