Yaratmayı bir kariyer haline getirmek – Sanat Gazette

Zoe

New member
Bazen kariyer gidişatını değiştirmek için sanata küçük bir dokunuş yeterlidir.

Kevin Lin '12 bunu herkes kadar iyi biliyor. Sanat'da Organizma ve Evrimsel Biyoloji yoğunlaştırıcısı olan Lin, üçüncü sınıfta bir Amerikan Repertuar Tiyatrosu yapımına gönüllü olmak için kendiliğinden bir karar verdiğinde biyoloji alanında bir kariyere hazırlanıyordu. Bir SANAT stajı ve bir Sanatwood 101 gezisinin ardından Lin, mezun olduktan sonra kendisini Yaratıcı Sanatçılar Ajansı'nın tiyatro bölümünde stajyerliğe başvururken buldu.

Geçen hafta Agassiz Tiyatrosu'nda toplanan öğrencilerden oluşan bir dinleyici kitlesine, “Daha önce başvurduğum biyoloji yüksek okuluna gitmeden önce son bir kez tiyatroda staj yapabileceğimi düşündüm” dedi. Lin şu anda Leslie Odom Jr. ve Darren Criss, Columbia Profesörü Kimberlé Crenshaw ve Olimpiyat dalış şampiyonu Tom Daley gibi tiyatro sanatçılarını temsil eden bir temsilcidir.

Lin, “Yazar olmayacağım, oyuncu olmadığım, yönetmen olmadığım benim için çok açıktı, ancak etrafımın sıra dışı insanlarla çevrili olmasını istiyorum” dedi. “Şu an benim konumumda, günüm bana her gün ilham veren inanılmaz derecede yetenekli insanlarla dolu.”

Julia Riew '22 (ortada), OFA Direktörü Fiona Coffey ve Kevin Lin '12 ile birlikte şunları söyledi: “Birinci sınıftan üçüncü sınıfa kadar tiyatro tutkusuna sahip olduğumu biliyordum ve bunun pratik olmadığını biliyordum” dedi.

Lin, Sanat Sanat Ofisi, Sanat Mezunlar Derneği ve Mignone Kariyer Başarısı Merkezi'nin ortak ev sahipliği yaptığı Yaratıcı Kariyer Konferansı'nın açılış konuşmacılarından biriydi. Konferans, sanatla ilgilenen mevcut öğrencileri, alanda çalışan mezunlarla bir panel tartışması ve ağ oluşturma resepsiyonu için bir araya getirdi. Etkinlik, Broadway yapımcısı Jack Viertel '71, yönetmen Sammi Cannold, MA '16 ve aranjör Ian Chan'ın da dahil olduğu mezunlarla bir hafta süren müzikal tiyatro misafirliğinin sonucu olan “İnsan Komedisi”nin (1983) yeniden tasarlanmış öğrenci performansıyla sona erdi. 23.

Sanat Ofisi direktörü Fiona Coffey, “Sanat alanında gözle görülmeyen pek çok olağanüstü iş olduğunu düşünüyorum” dedi. “İnsanların bu benzersiz ve özel kariyerleri nasıl şekillendirdiğini gördüğünüzde, öğrencilerin zihinleri neyin mümkün olduğuna açılıyor. Onlara da benzer şekilde rüya görme izni veriyor.”

Mezun besteci-söz yazarı ve romancı Julia Riew '22, diğer açılış konuşmacısı, Sanat'da tıp öncesi pistte başladı. Her ne kadar müzikal tiyatroyu her zaman sevmiş olsa da, bu alanı takip eden pek çok Asyalı Amerikalı öğrenciyi göremeyince korkmuştu.

Riew, “Birinci sınıftan üçüncü sınıfa kadar tiyatro tutkusuna sahip olduğumu biliyordum ve bunun pratik olmadığını biliyordum” dedi. “Her gün dersten sonra gerçekten eve gider ve ağlardım. Dersi dinlemeden, Yaşam Bilimleri 1B'nin arkasında müzikaller yazıyor olurdum.”

Sonunda Riew, müzik ve Tiyatro, Dans ve Medya alanlarında ortaklaşa yoğunlaşmaya karar verdi. Şu anda Lin tarafından temsil ediliyor ve müzikal tiyatro, edebiyat, film ve televizyon projelerinde çalışıyor. Riew öğrencilere, lisans öğrencileri olarak zamanlarını zanaatlarını keşfetmek için kullanmanın önemini vurguladı.

“Kötü bir tiyatro yapıp onu sahneye koyma fırsatı var. 'Üniversite dışında başka ne zaman bir gösteri yazıp onu sahneye çıkarabileceğim ve kendi paramdan bir kuruş bile harcamak zorunda kalmayacağım?' diye düşündüm” dedi.

“Jimmy Fallon Başrollü The Tonight Show”da yazar asistanı James Caven '22, bir dramaturg ve aktör olan mezun arkadaşları Abraham Rebollo-Trujillo '20, müzisyen ve besteci ve şimdiki kıdemsiz Veronica Leahy '23 ile birlikte bir panelde konuştu. Gabby Anderson '26, kadın basketbol takımının guardı ve kişiye özel spor ayakkabı sanatı yapan sanatçı ve girişimci.

Entegre Biyoloji yoğunlaştırıcısı olarak Sanat Lampoon ve Sanat Radcliffe Dramatik Kulübü'nde yer alan Caven, öğrencilere komedi yazımının hızlı tempolu gerçekleri hakkında konuştu; bu, her gün sabah 9'daki ilk sunumlar ile ilk sunumlar arasında yeni bir gösteri yapmayı içerir. Saat 17.00'deki gösteri kaydında Caven, Lampoon'da görev alan bir mezun arkadaşı tarafından pozisyonuna başvurmaya teşvik edildiğini söyledi.

Anderson, sanat kariyerini öğrencilikle dengelemenin kesinlikle zaman alıcı olduğunu, ancak fırsat buldukça ikisini birleştirerek ve bazen ekonomi sınıfı projelerine resimler (ve beraberindeki makaleler) göndererek bunu kolaylaştırdığını söyledi.

“Sadece basketbol oynarken değil, dersler alırken de kendimi çok ilham verici buluyorum. Econ bile bazen bana şunu düşündürüyor: 'Aman Tanrım, şu anda ABD'nin ekonomik durumuyla ilgili bu devasa tabloyu yapmam gerekiyor'” dedi Anderson. “Hobim aynı zamanda kariyerim olduğu için bu konuda daha tutkuluyum ve bu da beni motive ediyor. Eğleniyorum, bu yüzden bana iş gibi gelmiyor.”

Dinleyiciler arasındaki öğrenciler, mezunlara, kendi kendini savunmanın nasıl yapılacağı ve sanat alanında bir kariyer etrafında aile onayının nasıl yönlendirileceğinden, hangi yaratıcı projelerin kabul edileceğine veya reddedileceğine nasıl karar verileceklerine kadar çeşitli konular hakkında sorular sordu.

Matematik okuyacağını düşünerek Sanat'a giren Leahy, Sanat-Berklee Ortak Çalışmalar Programında TDM ve müzik yoğunlaştırıcısıydı. Ağ kurma konusunda meraklı öğrencilere, şu anda sahip olduğu performans ve yönetmenlik fırsatlarının çoğunun, kampüste kurduğu profesyonel ve sosyal bağlantıların doğrudan bir sonucu olduğunu söyledi.

Leahy, “Gerçekten şu anda birlikte sanat yaptığınız insanlar, hayatınızın geri kalanında veya kesinlikle önümüzdeki birkaç yıl boyunca birlikte sanat yapabileceğiniz insanlardır” dedi. “Sadece tadını çıkarın, takdir edin ve burada tüm bu yetenekli insanlarla birlikte olmanın avantajlarından gerçekten yararlanın.”