Zeljko Obradovic resti çekti! Tarihi mağlubiyet daha sonrası istifa sinyali

Yasmin

New member
7Days Eurocup kümelerinde 18 maçta 8 galibiyet alarak kümesi 7. sırada tamamlayan Frutti Extra Bursaspor, Top-16’da Partizan ile karşı karşıya geldi.

Tek maç eleminasyon sistemine nazaran oynanan çabayı Stark Arena’da 16 bin taraftar önünde oynayan Bursaspor, Partizan’ı uzatmalar sonunda 103-95 mağlup etti ve EuroCup’ta ismini çeyrek finale yazdırdı.

Bursa takımı, çeyrek finalde Slovenya temsilcisi Cedevita Olimpija ile karşılaşacak.

OBRA’DAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR
EuroCup son 16 çeşidinde 19 bin taraftarı önünde Frutti Extra Bursaspor’a kaybeden ve elenen Sırp takımı Partizan’ın efsanevi başantrenörü Zeljko Obradovic, çabanın akabinde dikkat cazibeli açıklamalar yaptı.

Maçı 5 sayı farkla uzatmalarda kaybeden Partizan’ın koçu, “Bursa’yı galibiyeti niçiniyle kutluyorum. Bu gerçek bir eleme maçıydı. Oyuncular ve taraftarlar için üzgünüm. Yenilginin tüm sorumluluğunu alıyorum. Saha içerisinde olan her şey benim sorumluluğumdur. Ayrıntılar girmek istemiyorum lakin bu tipi rahatlıkla geçmeliydik. Lakin, geçemedik. 1 yıl boyunca bu maç için çaba ettik fakat olmadı.” tabirlerini kullandı.

“AKLIMDA YENİLMEK YOKTU, KONUŞAMADIM”

“Partizan’a tutkusu niçiniyle geldim.” diyen Obradovic, “Bunun tek maç olduğunu biliyorduk ve en düzgün biçimde hazırlanmaya çalıştık. Her vakit oyuncularımı savunurum. Daha evvelki birfazlaca maçta da bu biçimde oldu. Antrenör heyetim de süper. Her şeyi denedik ancak kâfi olmadı. Bu dönem her şey yolunda gidiyordu, ta ki Kızılyıldız ile oynadığımız kupa finaline kadar. Tüm Partizanlılar’ın Kızılyıldız’ı geçip kupa almak istediğini biliyorum. Kulüp liderinin harcadığı enerjiyi ve parayı da biliyorum. Maç sonunda soyunma odasına gittim ve oyuncularıma söyleyeceğim şeyleri bile bulamadım. Yalnızca bir daha sonraki idmanın vaktini söyleyebildim. Zira başımda hiç bir şey yoktu. hiç bir fikrim yoktu. bu biçimde biteceğini hiç düşünmemiştim. Bu dönem mükemmel işler başararak buraya gelmiştik.” kelamlarıyla konuşmasını sürdürdü.

“PROBLEM BENSEM GİDERİM, SORUN KALMAZ”

Geleceği hakkında gelen soruya Obradovic, “Partizan’a 3 yıllık kontratla geldim. Şayet çalışmamdan keyifli değillerse, yerime daha güzel birini bulacaklarsa çabucak gidebilirim. EuroCup’ta elimizden gelen en âlâ performansı göstermeye çalıştık. Ben kalmak isterim. Hayat da biraz bu biçimde. Her şeyi tahlil edeceğim, daha fazla çalışacağım ve kadrosu bir ortada tutacağım.” dedi.

62 yaşındaki efsanevi koç, “Problem bensem giderim ve ortada sorun kalmaz.” sözleriyle konuşmasını noktaladı. (Sporx)