Çağlar Söyüncü: “Ronaldo için son olur mu bilmiyorum”

Yasmin

New member
A Ulusal Kadro’nun başarılı savunma oyuncularından Çağlar Söyüncü, Portekiz maçı öncesi Tivibu Spor’a açıklamalarda bulundu.

Çağlar Söyüncü’nün açıklamalarından satırbaşları şöyle;

“Yorgunuz lakin sonuçta ulusal grup olunca hepimiz için yorgunluk kalkıyor. Hepimiz koşa koşa geliyoruz. Çok kuvvetli bir maç olacak. Farkındayız. Akşam idmanıyla kampa başlayacağız. Hocamızın taktikleri doğrultusunda ve haddimizi bilerek oynayacağız. Rakibimiz dünyaca ünlü bir grup ve kıymetli oyuncuları var. Biz de hocamızla bir arada son maçlarda düzgünüz. İnşallah düzgün hazırlanıp hoş bir maç geçiririz. Haddimizi bilmeliyiz. Deplasmanda oynayacağız. Top ayağına yakışan hayli oyuncuları var. Premier Lig’den de tanıdığım oyuncuları var. Ekip olarak alana çıkacağız. Daha evvel güçlü rakiplere karşı epey alana çıktık. Ferdi olarak deneyimliyiz. Avrupa’da kaç bu biçimde şiddetli maçlara çıkıyoruz. Burası biraz daha farklı. Grup olarak oynarsak yeterli bir maç çıkarırız.”

TABANA VURDUKUEFA Ülkeler Sıralaması’nda Türkiye’yi bekleyen yeni tehlikeHaberi Görüntüle

“KUNTZ HOCAMIZ ÇOK İYİ”

“Kuntz Hocamız, olumlu ve sempatik bir insan. Ben daha evvel Almanya’da oynadığım için Alman kültürüne biraz daha yatkınım. bu biçimde bir avantajım var. Onu biraz daha âlâ anlayabiliyorum. Almanya’daki hocamla taktikleri ve saha içi konuşmaları birbirine benziyor. Hocamız herkesle son derece düzgün sohbeti, muhabbeti, bağlantısı epeyce düzgün.”

“RONALDO İÇİN SON OLUR MU BİLMİYORUM”

“Ronaldo, Messi üzere biçim oyuncular tartışılmaz. Dünyaya 50 yılda 1 gelen futbolcular. Bu yaşta gösterdiği performanstan ötürü hürmet duyulması gerekiyor. Son Dünya Kupası mı olur Ronaldo’nun, yoksa bırakır mı bilmiyorum. Paylaşımlarında daha fazlaca oynamak istediğini söylemiş oldu. Biz de 20 yıldır Dünya Kupası’na gidemiyoruz. Ronaldo’nun son kupası mı olur bilmiyorum lakin bizim için bu kupaya gitmek daha değerli. Çok vaktimiz olmuyor. Toplanıyoruz. 3-4 gün daha sonra maça çıkıyoruz. En güzel biçimde, fazlaca âlâ bağlantıyla alana yansıtmamız lazım performasımızı. Biraz daha vakit olsa daha fazlaca çalışabiliriz. Artık fazlaca vaktimiz yok. Şu an hoş bağlantısı de alana yansıtmamız lazım.”

DÖNEME DAMGA VURDUAbdülkerim Bardakcı bombası! Harika Lig devinden resmi teklifHaberi Görüntüle

“İNGİLTERE’DE KALMAK İSTOYRUM”

“Bu dönem kadro olarak performansımız istenen durumda değil. Premier Lig’de oynadığım için memnunum. İmkanım olduğu sürece İngiltere’de kalmak istiyorum. Kontratım devam ediyor. 1.5-2 ayda kadro olarak düzgün çıkış yakaladık. Şu an her şey âlâ gidiyor. Premier Lig, tartışılmaz. Oynadığım için memnunum. En üst düzey oyuncularla oynamak epeyce hoş. Benden daha sonraki gençlere daha uygun örnek olabilirim, daha epeyce yardım edebilirim. Yeterli deneyimler ediniyorum. İlerleyen senelerda bunu gelecek jenerasyonlara aktarmak istiyorum.”

“TRABZONSPOR FAVORİ”

“Trabzonspor, puan durumuna da bakılınca yeterli oynuyor. Saat farkı ve ağır program niçiniyle Harika Lig’i epeyce izleyemiyorum lakin izleyebildiğim kadarıyla Trabzonspor şampiyonluğun yüzde 90 favorisi.”

DİKKAT ÇEKEN ANSerdar Aziz çorabına koyarken görüntülenmişti! ‘Tecrübesizlik, müsaade verilmemeli’Haberi Görüntüle