Elon Musk’tan inciler: Twitter merkezini evsizlere açalım, Doge ödeme metodu olsun

Zoe

New member
Twitter üzerinde en büyük hissedar haline geldikten daha sonra Elon Musk toplumsal ağı adeta oyuncağa çevirdi desek yanlış olmaz. Enteresan fikirler için yapılan anketler ve açıklamalar başlarda soru işareti uyandırıyor.

Elon Musk anketleri

Elon Musk
’ın yaptığı anketlerden birisi Twitter genel merkezinin evsizler için barınma merkezi haline getirilmesi oldu. Haliyle yüzde 94 oranında Evet çıktı ve 1 milyon 700 bin kişi oy kullandı. Başka ankette ise Twitter sözünden W harfinin çıkarılması mevzu edildi. Her iki seçenekte de Evet yer aldığı için aksi görüş çıkmadı.


Jack Dorsey’den Bitcoin atağı

1 gün evvel eklendiMusk’ın başka bir fikri ise Blue abonelerine mavi tik verilmesi ve Doge ile ödeme sisteminin getirilmesi idi. Ayrıyeten yoksul ülkeler için 12 aylık ayda 2$ abonelik fiyatı de gündemdeydi. Twitter yüklü olarak reklam gelirlerine dayandığı için kurumsal baskının fazlaca olduğunu düşünen Musk, abonelik sistemine daha sıcak bakıyor.

Daha enteresan olan ise şirket içerisinde ve idare şurası ile görüşülmesi gereken bahislerin Twitter üzerinden takipçilerle görüşülmesi oldu. Musk bununla birlikte idare konseyine da seçildiği için şirket içerisinde reaksiyon olacak mı merak konusu.  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Elon Musk’dan değişik Twitter anketleri