Euro 2024: Harry Kane, Ashley Cole'un uluslararası karşılaşma rekorunu kırdı

Bakec

New member
Avrupa Şampiyonası 2024
Harry Kane bir müzikal prömiyeri ve bir plak deneyimi yaşıyor

Harry Kane (burada Sırbistan'a karşı Euro 2024 maçında) şu anda İngiltere'nin büyük turnuvalarda rekor oyuncusu

© ANP / Imago Görselleri


2022'den bu yana İngiliz marşına yeniden “Tanrı Kralı Korusun” deniyor ve ilk kez Pazar günü Euro 2024'te Avrupa Şampiyonası'nda çalınacak. Taraftarların en azından İngiliz forvetle uyum sağlamasına gerek yok.

Avrupa Şampiyonası sırasında İngiliz milli futbol takımını yalnızca televizyondan takip eden biri, Pazar akşamı bir anlığına yanlış mı duyup duymadığını merak etmiş olabilir. Maç öncesindeki milli marşta onlarca yıldır süregelen “Tanrı Kraliçeyi Korusun” yerine “Tanrı Kralı Korusun” ifadesi yer alıyordu. Kral Charles'ın 2022'de yönetimi devralmasından bu yana kraliyet uzmanları için modası geçmiş olan şey, aslında Avrupa futbol şampiyonası için bir yenilikti: Değiştirilen marş ilk kez bir Avrupa kıtasal turnuvasında, yani İngiltere ile Sırbistan arasındaki maçta duyuldu. .O zamanki turnuva formatının bugünkü turnuvayla çok az ilgisi olmasına rağmen, UEFA Euro 1960'tan beri varlığını sürdürüyor. Kral Charles'ın annesi Elizabeth II, o zamanlar zaten Birleşik Krallık Kraliçesiydi, bu nedenle “Tanrı Kraliçeyi Korusun” günümüze kadar sonraki turnuvalarda her zaman oynandı. Ancak futbol Dünya Kupası'nda her iki versiyon da duyuldu ve Avrupa Şampiyonası'nın ablası 1930'dan beri ortalıkta dolaşıyor.


Euro 2024: Harry Kane artık İngiltere'nin turnuvalardaki rekor oyuncusu
İngiliz futbolunun taraftarları bir kurala veda etmek zorundayken en azından başka bir kuraldan emin olabilirler: Harry Kane hâlâ İngiltere adına oynuyor. Ve 23. kez bir Dünya veya Avrupa Şampiyonasında, ondan önce hiçbir İngiliz'in başaramadığı bir şey. Sırbistan'a karşı oynadığı maçla Ashley Cole'un rekorunu ele geçirdi ve 2016 Avrupa Şampiyonası'ndan (Belçika'ya karşı 2018 Dünya Kupası'nda) bu yana yalnızca bir turnuva maçını kaçırdı.


Bellingham 2024 Avrupa Şampiyonası'nda gol attı

Bellingham'ın golü yeterli – Slovenya'nın İngiltere karşısında öne çıkan anları Haberda

06:00 dakikaBayern Münih'in forvet oyuncusuna bazen “Kral Kane” deniyor; Charles'tan önce kraldı. Bu yüzden mi insanlar marşı duyunca onu daha çok düşünüyor? Sportif açıdan bakıldığında, Sırbistan'a karşı alınan 1-0'lık galibiyette bu onur için herhangi bir argüman sunmadı. İlk yarıda topa yalnızca bir kez dokundu ve tüm maç boyunca yalnızca tek bir net gol fırsatı yakaladı ve bu fırsat Sırp kaleci Predrag Rajkovic tarafından iyi bir şekilde kurtarıldı. Jude Bellingham İngiltere adına galibiyet golünü attı.


EM 2024 kompakt

Sis bombası, çizgi film, yasaklı bayraklar: UEFA Arnavutluk'u araştırıyor

Kane'in asilzade olarak taç giyebilmesi için en az bir spor kupasına ihtiyacı var ve bu, bildiğimiz gibi, henüz unvanı olmayan forvet için başlı başına bir konu. Pazar günü rekor kıran tek İngiliz o değil. Kaleci Jordan Pickford şu anda büyük turnuvalarda en çok forma giyen İngiliz kaleci (20 maç) ve Kane'in rekorundan çok uzakta değil. Taht adada sıcak bir konu olmaya devam ediyor.

#Konular