Fakülte ve arkadaşlar kampüs hayatını hatırlatan kitaplar öneriyor – Sanat Gazette

Zoe

New member
Güz dönemi tüm hızıyla devam ediyor ve yaştan bağımsız olarak herkesin aşina olduğu yeni bir okul yılının başlangıcı hissi hissediliyor. O halde, çeşitli fakülte ve öğretim üyelerinin kendilerini kampüs hayatını çağrıştıran gerçek ya da hayali en sevdikleri yazılar hakkında düşünürken bulmalarına şaşmamak gerek.

Laila Lalami

Catherine A. ve Mary C. Gellert Üyesi
2023–24 Sanat Radcliffe Enstitüsü Üyesi

Romancı Lalami kampüs duygusunu uyandıran iki kitaba dikkat çekiyor. “Sigrid Nunez'i tavsiye ederim 'Arkadaş,' Lalami, “Bu filmde bir kadın, zeki ama ahlaki açıdan sorunlu bir profesör olan arkadaşının intiharından sonra Büyük Dane'yi sırtında taşıyor” dedi. “Nunez keskin ve son derece komik bir gözlemci ve cümleleri mükemmel mücevherler, güzel ve keskin. Ben de seviyorum 'Türünün Sonuncusu' 1968'de Columbia'da birinci sınıf öğrencisi ve oda arkadaşı olarak tanışan iki kadını konu alan eski bir romanı. Bugün yazılabilirdi, kampüs tartışmalarının kampüs dışında ortaya çıkan siyasi sorunları nasıl hem yansıttığı hem de büyüttüğüne o kadar iyi değiniyor ki.

Kitap kapağı: Güzellik üzerine Zadie Smith tarafından.

Alex Rehding

Peabody Müzik Profesörü

Kuramcı ve müzikolog için cevap açıktı: Zadie Smith'in “Güzellik Üzerine” ve Donna Tartt'ın “Gizli Tarih.” “Bunlar aklıma gelen ilk iki kitaptı (ve tam açıklama yapmak gerekirse, 'Güzellik Üzerine'yi henüz bitirmedim. Şu anda okuyorum)” dedi. “Fakat orada bazı güçlü Sanat bağlantıları var: [Harvard’s Walter M. Cabot Professor of Aesthetics and General Theory of Value] Elaine Scarry'nin çalışmasından oldukça fazla alıntı yapılıyor. (Ve 'Wellington College' Wellesley ile Sanat arasında bir yerde hayal ettiğim uydurma bir yer.)

“'Gizli Tarih'i yıllar önce okumuştum ama onu bırakılamaz buldum. Bana göre bu tam bir üniversite romanı (belki de bir cinayet hikayesi olması dışında).”

Kitap kapağı: Küçük Duygular Cathy Park Hong'un yazısı.

Sarah Dimick

İngilizce Yardımcı Doçenti

20. ve 21. yüzyıl İngiliz edebiyatının yanı sıra iklim ve çevre adaleti uzmanı, daha kısa bir eser seçti: “'Bir eğitim,' Cathy Park Hong'un yazısında bir makale 'Küçük Duygular: Asyalı Bir Amerikalının Hesaplaşması' şimdiye kadar okuduğum kampüs yaşamının en yakıcı tasvirini içeriyor” dedi. “Hong, üniversite hayatı boyunca tüm bu 'gündelik anların' – yerel bir lokantada arkadaşlarla berbat kahve içmek, şiirin amaçları hakkında gece geç saatlere kadar yapılan sohbetler – 'kaybetmekten daha hayat değiştirici' bir şeye dönüştüğü gerçeğini vurguluyor. bekaretini ya da kalbinin kırılmasını.'

“Bu makale, sanatçı ve yazar olarak kendilerine yer edinen, son derece rekabetçi ve birbirlerinin çalışmalarını sırayla destekleyen üç Asyalı Amerikalı kadının keskin bir portresini sunuyor. 'Bir Eğitim', Hong'un 1990'ların sonlarında üniversite kampüslerindeki ırksal dinamiklere ilişkin analizi açısından mutlaka okunması gereken bir eser, ancak aynı zamanda kampüs arkadaşlıklarının katılığı ve yoğunluğuna dair içgörüsü açısından da okunması gereken bir eser. Yıllar sonra Hong, arkadaşlarından birinden üniversite yıllarını anlatmasını istediğinde şu yanıtı verdi: 'Zekamızı geliştirme konusunda bu kadar ciddi olmamız çok güzeldi.'”

Kitap kapağı: Gösterişli Gece Dorothy L. Sayers tarafından.

Francesca Wade

Evelyn Green Davis Üyesi
2023–24 Sanat Radcliffe Enstitüsü Üyesi

Wade 1935 tarihli bir gizemi seçti. Çalışmalarıyla kadınların hayatlarının sıklıkla anlatıldığı kabul edilen senaryolara meydan okuyan biyografi yazarı, “Kampüs ile cinayet arasındaki ilişki, 'karanlık akademi'nin edebi bir akım haline gelmesinden çok önce kurulmuştu” dedi. “Bu bağlamda, Dorothy L. Sayers'ın farklı polisiye romanı 'Gösterişli Gece' “Hem kalbi hem de beyniyle lanetlenmiş” bir kadının, şüpheli dipnotlar, arşiv yanlış uygulamaları ve Fellows Garden'da gece geç saatlerde gizlenen saçmalıkların yer aldığı alt konularla hem yaşamda hem de işte nasıl doyum bulabildiğini keşfetmek – mükemmel bir ilk dönem kaçışı Oxford'da geçen ve yakın zamanda kadınların diploma almasına izin veren bir film.

Kitap kapağı: Pnin Vladimir Nabokov'un yazısı.

David Damrosch

Ernest Bernbaum Karşılaştırmalı Edebiyat Profesörü

Damrosch, şu kitabın yazarı:80 Kitapta Dünya Çapında” birkaç favori sundu. “Tüm zamanların en sevdiğim kampüs romanı Jane Smiley'in 1995 tarihli romanıdır. 'Moo,' Orta batıdaki bir tarım okulunda geçiyor ve büyüleyici, eksantrik karakterlerle dolu. Bu türdeki diğer iki seçkin roman: David Lodge'un 'Mekanları değiştirmek' ABD'de Euphoria Eyaleti'nde ücretli izin alan kasvetli kırmızı tuğlalı bir üniversiteden İngiliz bir akademisyen (genelde Lodge'un kendisine benzeyen) hakkında – 60'ların sonu ve 70'lerin başındaki hareketli Berkeley'in ve Vladimir Nabokov'un parodik bir versiyonu. 'Pnin,' Sürgündeki Rus Yardımcı Doçent Pnin'in Amerikan akademisini ve Nabokov'un ders verdiği Wellesley ile onun eğitim gördüğü Cornell'in bir tür karışımı olan Waindell College'daki kendi hayatını anlamlandırmaya çalıştığı başka bir yarı otobiyografik hikaye. sonra öğretiyorum.”