Fenerbahçe-Galatasaray derbisi öncesi olay iddia: Farkı önleyebilir!

Yasmin

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’de Fenerbahçe-Galatasaray derbisi için geri sayıma geçildi. Tüm gözler Pazar günü Kadıköy’de oynanacak dev derbiye çevrildi.

Spor topluluğunun önde gelen isimleri Türkiye’nin kilitlendiği derbi öncesi Skorer’e değerlendirmeler bulundu.

İşte Fenerbahçe-Galatasaray derbisi için yapılan değerlendirmeler;

“FENERBAHÇE DERBİNİN FAVORİSİ”

Bülent Uygun
: Derbi büsbütün taktik savaşların verildiği, gerilim ortamlarının en yüksek düzeyde yaşandığı, aylar evvelce her insanın hazırlandığı, hocalar olarak sahanın her milimini yaşayarak 90 dakikayı günlerce başında oynadığı ve uğraş ettiği görsel gösteri. Bu görsel gösteride Fenerbahçe hem seyirci avantajı hem kadro takımı kalitesiyle bir adım önde. Fenerbahçe derbinin favorisi pozisyonunda.

“HİÇBİR MAÇA BENZEMEZ”

Mustafa Kocabey
: Galatasaray 6’da 6 yaparak özgüveni tavan yaptı. Derbi maçları olduğu vakit Türkiye’de hayat duruyor. Fenerbahçe-Galatasaray derbisi hiç bir lig maçına benzemeyen bir maç. Bu maçın skorunu kimse bilemez. Fenerbahçe’nin kendi alanında olması büyük bir avantaj ancak son senelerda Galatasaray, Kadıköy’de güzel maçlar çıkardı. İki kadro da kazanmak isteyecek. Çok zevkli bir maç olacağını düşünüyorum. Gönlüm Galatasaray’dan yana ancak yeterli oynayan kazansın.

“MAÇIN AKABİNDE ŞAMPİYONLUK YOLU GÖZÜKÜR”

Dinçer Azaphan
: Fenerbahçe’nin kazanacağını söyleyecek halimiz yok. Galatasaray’ın 2-1 kazanacağını düşünüyorum. Bu maçın akabinde şampiyonluk yolu gözükür. Fenerbahçe’nin taraftarı önünde avantajı var lakin bizim avantajımız ise elimizdeki futbolcuların kalitesi.

“FENERBAHÇE 2-0 KAZANIR”

Ogün Temizkanoğlu
: Ben Fenerbahçe’nin saha ve seyirci avantajını düzgün kullanacağını düşünüyorum. Fenerbahçe’nin Galatasaray’a karşı avantajları hayli daha fazla. Fenerbahçe derbiyi 2-0 kazanır.

“birlikteLİK GALATASARAY’A YARAR”

Emre Aşık
: İki kadro da formda. Jesus ve Okan Buruk’un açıklamalarından yola çıkarsak planları doğal ki kazanmak üzerine. Bu derbide birliktelik Galatasaray’ın işine gelir. Galatasaray’ın daha denetimli başlayacağını düşünüyorum. Jesus bu derbiyi kesinlikle kazanmak isteyecektir. İki kadro da galibiyet için çıkacak lakin birliktelik Galatasaray’a fayda. İbre Galatasaray’dan yana. Ben Galatasaray’ın kazanacağını düşünüyorum. Gollü ve seyir zevki yüksek bir müsabaka bekliyorum.

“MUSLERA DÜZGÜN OYNARSA FARKLI GALİBİYETİN ÖNÜNE GEÇEBİLİR”

Ersin Düzen
: Derbide favorim Fenerbahçe. Gollü bir galibiyet bekliyorum. Fenerbahçe, Galatasaray’dan daha düzgün oynuyor. Galatasaray kazansa bile maçların son kısımlarında kasvet yaşıyor. Sarı-lacivertli kadroda maçın kıssasını değiştirecek daha hayli oyuncu var. Fenerbahçe’nin bulacağı erken golle derbiyi farklı kazanacağını düşünüyorum. Muslera güzel oynarsa farklı galibiyetin önüne geçebilir.

“ÖNCE birlikteLİK daha sonra GALATASARAY”

Serhat Ulueren
: Galatasaray’ın yenilmeyeceğini düşünüyorum. Deplasmanda daha düzgün oynuyorlar. Muhtemelen Icardi’yi yedek soyunduracak Okan hoca. Fenerbahçe maça izleyicisinin de dayanağıyla baskılı başlayacak. İki grup lehine olan hakem yanılgılarından dolayı gergin bir derbi olacak. Dünya Kupası daha sonrası iki ekibin da hakemler tarafınca kollandığı aşikar. Ben kırmızı kartlı ve gollü bir birliktelik bekliyorum. Gerilimli olacak olan taraf Fenerbahçe olacak. Kesinlikle kazanmak isteyen taraf Fenerbahçe olacak. Galatasaray biraz daha denetimli başlayacak. Şayet Galatasaray, Gomis yahut diğer bir oyuncusuyla golü bulursa birinci 30 dakikada maç büsbütün Galatasaray’ın lehine de dönebilir. Koşullar ne olursa olsun Fenerbahçe’nin bu baskıyla baş edebileceğini düşünmüyorum. Bu derbileri hayatış oyuncusu epeyce yok. Ruhsal avantaj Galatasaray’dan yana. Öncelikle birliktelik. İki taraftan biri kazanacaksa Galatasaray kazanır diyorum.

“FENERBAHÇE KESİNLİKLE KAZANMAK ZORUNDA”

İrfan Buz
: Bu karşılaşma öncesi 36 puanla Galatasaray önder 35 puanla Fenerbahçe ikinci sırada. Fenerbahçe bu sene ne olursa olsun şampiyon olmak istiyor. Olmak zorunda! Bu derbiyi ne olursa olsun kazanmak zorunda. Fenerbahçe bu karşılaşmada kaybederse fazlaca şeyler kaybedebilir. Ruhsal manada topluluktaki çatlak sesler yükselmeye başlayacaktır. Gerilim faktörü de yükselebilir. Bu yüzden ne olursa olsun liderliği geri almak isteyecektir. Liderlik için daha evvel ne oynadıysa coşkulu ve baskılı bir biçimde oynaması gerekiyor lakin karşısında da Galatasaray var dikkatli olmak zorunda. Coşkulu, baskılı lakin hem de istikrarlı oynaması gerekiyor Fenerbahçe’nin… Valencia’nın geri dönmesi Fenerbahçe açısından avantaj. Takım yapılanmasında da değişiklikler olacağını düşünüyorum. İrfan Can Kahveci ve Zajc’ın deribde oynayacaklarını düşünüyorum. Valencia’nın da dönmesiyle bir arada avantaj sağlayacaktır Fenerbahçe… Galatasaray’a bakıldığında son haftalarda hayli değerli sonuçlar aldı. Bilhassa 7-0’lık Başakşehir maçından daha sonra öbür müsabakaları kazanmaları fazlaca değerliydi. Galatasaray bu derbide daha rahat olacak. Kaybettiği takdirde epey şey kaybedeceğini düşünmüyorum. Deplasmanda bir derbiyi kaybedecek. Lakin Fenerbahçe açısından hiç o denli değil. Fenerbahçe daha fazlaca şeyler kaybedebilir. Bana nazaran her şey ortada. Fenerbahçe kazanmak zorunda. Son senelerda derbilere bakıldığında fazlaca fazla birliktee kalınıyor. İki taraf da kaybetmemek için istikrarlı oynuyor ve birliktelikler ortaya çıkıyor fakat bu karşılaşmada Fenerbahçe kazanmak zorunda. Liderliği ne olursa olsun almak isteyecektir. Topluluk bunu bekliyor. Bunu sene o sene Fenerbahçe açısından. Ruhsal olarak Galatasaray’ın daha rahat olması gerekiyor. Çok deneyimli hocalara sahipler. Fenerbahçe biraz daha ağır basıyor lakin aşikâr olmaz derbi bu. Hakemlerin ve VAR’ın az konuşulduğu derbi istiyoruz.

“TEK İSTEĞİM HAKEMLERİ VE VAR’I KONUŞMAMAK”

Evren Turhan
: Galatasaray başkan olarak gidecek Kadıköy’e iki haftadır yaşanan olaylar iki tarafı da germiş durumda. Umarım bu oyun olarak alana yansımaz. Çok kaliteli bir derbi izleriz. Galatasaray 6’da 6 yaparak Kadıköy’e gidiyor orada kaybetmemesi epey kıymetli. Şampiyonu belirleyecek bir maç değil ancak bir derbi maçı sonuçta. Galatasaray için kazanıp gelmek süper olur lakin berbaerlik de epey makus bir sonuç değil. Taraftar avantajı Fenerbahçe’de favori olarak görünüyorlar. Derbileri kazanmak kıymetli tarihe geçecek fakat işin sonunda şampiyon olmak kıymetli. Galatasaray, Kadıköy’de üst üste 2 dönem orada kazandı lakin şampiyon olamadı. Tek isteğim hakemi ve VAR’ı konuşmamak.

“ICARDI OYNAMAZ LAKİN GOMIS BU YÜKÜ NE KADAR KALDIRABİLİR?”

Osman Şenher
: Galatasaray tam takım alana çıkamasa da düzgün futbol oynamasa da iki haftadır Sivasspor ve Ankaragücü maçlarında galip gelerek liderliğini devam ettiriyor. Bu da futbolcular üzerinde epeyce büyük motivasyon oluyor. Fenerbahçe karşısında Torreira, Oliveira oynayacak. Orta sahanın en kıymetli iki futbolcusu. Icardi’nin oynayacağını varsayım etmiyorum. Gomis bu yükü ne kadar kaldıracak, kaç dakika kaldıracak onu bilemiyorum. Galatasaray’da sorun olarak görülen bir tek mevkii var o da sol bek. Van Aanholt maalesef bir türlü toparlanamayıp fazlaca büyük kusurlar yapıyor. Doğal ki Fenerbahçe kendi alanında favori fakat Galatasaray’ın en büyük kozu ise forvette oynayan Kerem, Mertens ve Rashica’nın hangi grup olursa olsun fazlaca çabuk defansın ardına geçip gol konumuna girmesi. Enteresan bir maç olacak. Galatasaray birliktee bile kalsa liderliğini devam ettirecek. Fenerbahçe’nin kazanmaktan öbür devası yok. Dilerim uygun oynayan grup kazanır biz de yalnızca futbolu konuşuruz.

“DERBİ GOLLÜ GEÇER”

Fatih Akyel
: Derbide Fenerbahçe kendi saha ve seyirci avantajını kullanmak isteyecek. Galatasaray ise deplasmanda kaybetmek istemeyecek. Galatasaray yenilmeden dönmek isteyecek. Bol gollü bir derbi izleyebiliriz. Şampiyonluk yarışında öteki gruplar ortaya girmek istese de Fenerbahçe ve Galatasaray içinde bir yarış olacak. Galatasaray, Ankaragücü müsabakasında yeterli oynayamadan kazandı. Fenerbahçe ise Trabzonspor yenilgisi daha sonrası Hatayspor ve Antalyaspor galibiyetleriyle moral buldu. Burada skoru defans oyuncuları ve kalecilerin tavrı belirleyecektir. Derbinin gollü geçeceğini düşünüyorum. Galatasaray’ın daha denetimli olacağını düşünüyorum.