İkonik rock grubu REM: 15 yıl sonra ilk ortak görünüm

Bakec

New member
İkonik rock grubu REM
15 yıl sonra ilk kez ortak görüntü

Peter Buck, Mike Mills, Michael Stipe ve Bill Berry (soldan sağa) Songwriters Hall of Fame'e giriş etkinliğinde.

© imago görüntüleri/ZUMA Basın Teli


Hayranlar bunun için 15 yıldan fazla beklemek zorunda kaldı: Sevilen grup REM, uzun aradan sonra ilk kez yeniden sahnede.

İkonik grup REM, 15 yıl aradan sonra ilk kez bir arada sahne aldı. Bu olay Michael Stipe (64), Bill Berry (65), Peter Buck (67) ve Mike Mills'in (65) Songwriters Hall of Fame'e girişiydi. “Billboard”un haberine göre, 13 Haziran Perşembe günü alternatif rock grubunun dört üyesi, giriş töreninde efsanevi hitleri “Losing My Religion”ı seslendirdi.


REM üyeleri hala arkadaş
Grubun eski solisti Stipe sahnede şunları söyledi: “Şarkı yazmak ve hepimizin gurur duyduğu ve dünyanın geri kalanına her zaman açık olan bir kataloğa sahip olmak, şüphesiz yaptığımız işin en önemli yönüdür.” New York. 64 yaşındaki oyuncu ayrıca grup üyelerinin “on yıllar boyunca arkadaş kalmayı başardıklarını ve sadece arkadaş değil, sevgili dostlar” olduğunu da vurguladı.


REM'in uzun ve başarılı grup geçmişinde 90 milyonun üzerinde albüm sattığı söyleniyor. Grubun tam konser verdiği son sefer 2008'de Mexico City'deydi. Daha sonra 2011 yılında karşılıklı rıza ile dağıldılar.


Bu haftaki “CBS Mornings” programında basçı Mills, dörtlünün tekrar bir araya gelmesi için nelerin gerekli olduğu sorusuna “Bir kuyruklu yıldız” yanıtını verdi. Gitarist Buck, REM'in geri dönüş yapması durumunda “asla en iyi zamanlarındaki kadar iyi olamayacaklarını” açıkladı. Müzisyen şöyle devam etti: “Sanırım doğru zamanda durduk.”


SpotOnHaberler

#Konular