İlkay Gündoğan: Sahabeler milli takım kaptanını konuşuyor

Bakec

New member
11.06.2024, 19:18
12 dakikaİlkay Gündoğan futbolu Gelsenkirchen sokaklarında öğrendi. Düşmanlıktan ve yaralanmalardan kurtuldu. Şimdi Alman milli takımını Avrupa Şampiyonası turnuvasına götürüyor. O adam kim? Yolculuğunda ona eşlik eden insanlarla tanışır.

İlkay Gündoğan için en güzel hediye birinin ona bir hikaye getirmesidir. Tercihen uzun zaman önce Gelsenkirchen veya Nürnberg'den biri. Dortmund veya Manchester'dan gelen hikayeler, o kadar olgun olmasa da, onu bir zamanlar onun için özlem duyulan bir dünyaya geri götürdüğü sürece memnuniyetle karşılanır.Gündoğan'ı düzenli olarak iki kişi ziyaret ediyor: Gelsenkirchen-Heßler'den çocukluk arkadaşı Ferhat Çankaya ve Nürnberg'deki Bertolt Brecht Okulu'nun eski müdürü Harald Schmidt. İkisinin her zaman anlatacak hikayeleri var, uzun zamandır unutulmuş şeyler ama aynı zamanda her tekrarda kulağa daha iyi gelen anekdotlar. Hikaye anlatıcıları arasında Gündoğan'ın ara sıra telefonda konuştuğu Pep Guardiola ve bunu bir kahramanlık destanına dönüştürmek için hangi kelimelere ihtiyaç olduğunu elbette bilen Jürgen Klopp da var.Ferhat Çankaya, Gündoğan'ın eski hikâyeler kadar keyif aldığı hiçbir şeyin muhtemelen olmadığını söylüyor. Büyük futbol yolculuğunda duraklatma tuşuna bir anlığına basmak, şimdiki zamanı bir anlığına duraklatmak ve bir sonraki maça geçmek. Çankaya bunu böyle yorumluyor.

Gündoğan'ın çocukluk arkadaşı Ferhat Çankaya'nın portresiÇocukluk arkadaşı: Gelsenkirchen'den Ferhat Çankaya

© Christian EwersBu yolculuk İlkay Gündoğan'ı çok uzaklara götürdü. Gelsenkirchen'in kuzeybatısındaki arka bahçelerden Borussia Dortmund'a, Manchester City'den FC Barcelona'ya kadar. Gündoğan, Dortmund'la Almanya şampiyonu ve DFB Kupası şampiyonu olurken, Manchester City ile beş kez Şampiyonlar Ligi ve İngiltere şampiyonluğunu kazandı.Şimdi ise 33 yaşındaki Gündoğan, bu Cuma günü İskoçya maçıyla başlayacak Avrupa Şampiyonası'nda Alman milli takımına liderlik edecek. O, Almanya'nın en önemli takımının kaptanıdır; kendisini altı yıl önce reddeden ve ancak şimdi onunla barışmaya çalışan bir ülke.Bu hikaye için, yıldız İlkay Gündoğan'ın aile bireyleri ve arkadaşlarıyla görüştü. Bir sporcuyu, yıllardır ona yakın olanların tasvirleri kullanılarak canlandırılmaya çalışılıyor.


Haberler İçin Takip Edinherhangi bir zamanda çevrimiçi olarak iptal edilebilir

?