iPhone 16: Apple'ın piyasaya sürülmesiyle ilgili tüm bilgiler ve söylentiler

Bakec

New member
Yeni iPhone 16 büyük ihtimalle 2024 sonbaharına kadar tanıtılmayacak. Apple yeni amiral gemilerini genellikle Eylül veya Ekim aylarında tanıtıyor. Ancak teknoloji dünyası bir süredir söylentilerle çalkalanıyor. Yeni 16 nesilden neler bekleyebiliriz?

iPhone 16 ile ilgili iddia edilen sızıntılar ve içeriden alınan bilgiler aylardır ortalıkta dolaşıyor. Sektör, örneğin yeni iPhone'un kamerayı tetikleyecek özel bir düğmeye sahip olup olmayacağı konusunda spekülasyon yapıyor. Ntv.de'nin haberine göre, yeni 16 ailesinin iddia edilen test mankenlerinin yeni ekran boyutlarını gösterdiği söyleniyor. Kamerada iyileştirmeler ve daha hızlı çipler de bekleniyor. Burada söylentilerin doğru olduğunu ve iPhone 16'dan (büyük olasılıkla) neler bekleyebileceğimizi açıklıyoruz.


iPhone 16: Herkes için işlem düğmesi mi?
Geçmişte Apple, yeni Basic veya Plus akıllı telefonlarına önceki yılın Pro modellerinden özellikler veya tasarımlar vermişti. Bu nedenle Eylem Düğmesinin iPhone 16 ailesindeki tüm modellerde mevcut olması bekleniyor.


Eylem Düğmesi, mevcut iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri için tanıtıldı. Yan taraftaki ek düğme bireysel işlevlere atanabilir. Tercihlerinize bağlı olarak bir sesli mesaj dikte edebilir, favori uygulamanızı açabilir veya el fenerini açabilirsiniz. Güncel iPhone 15'in Aksiyon Düğmesi ve diğer fonksiyonlarını kendiniz tanımak istiyorsanız Vodafone'da tarifeli ve tarifesiz uygun cep telefonlarını bulabilirsiniz.


Vodafone'un teklifi için tıklayın


iPhone 16 için yeni bir kamera tuşu gelecek mi?
Macrumors.com'daki Apple uzmanlarının raporuna göre iPhone 16'ya ek bir düğme gelebilir. Yakalama butonu olarak adlandırılan butonun kasanın yan tarafına eklendiği söyleniyor. Düğmenin mekanik olarak çalıştığı söylense de sektör uzmanlarına göre yeni özel işlevler hala mümkün görünüyor. Örneğin kullanıcılar, düğmeyi sola veya sağa kaydırarak kamera modunda yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilir.


Yakalama düğmesinin bir başka özelliği de çoklu mekanik işlev olabilir. Kullanıcılar, düğmeye hafifçe basarak fotoğraf ve Haber modunda belirli konulara odaklanabiliyor. Kayıt yalnızca düğmeye tam basıldığında tetiklenir. Bu, deklanşörün benzer şekilde çalıştığı SLR fotoğraf makinelerinin kullanımını anımsatıyor. iPhone 15 Pro Max ayrıca telefoto lensli ve ultra geniş açılı etkileyici üçlü kameraya sahip. Üst düzey cihaz eBay'de mevcut düşük fiyata satılıyor.


Ebay'deki teklif için buraya tıklayın


Yeni işlemciler ve yapay zeka
iPhone 16 büyük olasılıkla yeni ve daha güçlü işlemcilerle donatılacak. İçeridekiler, gelişmiş AI işlevlerini kullanılabilir hale getirmek için yeterli güce sahip olması gereken A18 çipini bekliyor.


Apple, Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC) 2024'te artık kapsamlı yapay zeka stratejilerini sundu. Yeni yapay zeka işlevleri sayesinde Siri'nin bir mobil asistan olarak hizmet edebilmesi, sesten metne dönüştürme seçeneklerinin geliştirilmesi, hatta yapay zeka sayesinde gelecekte iPad ve iPhone'ları yalnızca göz hareketleriyle kontrol etmek mümkün hale gelmeli. Bu tür özelliklerin iPhone 16 işlemcilerle zaten mümkün olup olmayacağı belli değil.


Mevcut iPhone 15 Pro Max hala A17 işlemciyi kullanıyor. Bunun hızlı, güçlü ve güvenilir olduğu kabul edilir. Freenet mobil iletişim, iPhone 15 Pro Max'i Telekom ağında 15 gigabayt tarifeyle sunuyor.


Freenet-Mobilfunk'taki teklif için buraya tıklayın


iPhone 16: Mağazada neler var?
Yeni Apple modeli kesinlikle pek çok küçük ve heyecan verici değişiklik ve iyileştirmeyi beraberinde getirecek. Ancak tasarımda çığır açacak yenilikler pek mümkün görünmüyor. 16 ailesi görsel olarak da seleflerini temel alacak. Nihayetinde kaputun altında ne olduğunu 2024 sonbaharında öğreneceğiz. O zamana kadar, Apple hayranları hala çok iyi iPhone 15 Pro Max ile yetinebilirler.


Bu makale sözde bağlı kuruluş bağlantıları içermektedir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

#Konular