‘Karadeniz fırtınası’ Trabzonspor!

Yasmin

New member
Süper Lig’de Fatih Karagümrük karşısında şok bir yenilgi alan Trabzonspor, bunu Giresunspor karşısında telafi etti. Maça kıymetli eksiklerle çıkan bordo-mavili ekipte Abdullah Avcı, Gbamin’i stoperde nazaranvlendirirken, Bardhi de bir sol, bir sağ kanada geçti. Birinci yarıda istikrarda bir oyun vardı, talih Trabzonspor’un yanındaydı. Birinci yarım saatte iki ekip da fırsatlar yakaladı, son vuruşu yapamadı. 30’da Bajic’in sırtına çarpan top kendi ağlarına gitti: 1-0.

İkinci devrede skor avantajını elinde tutan Trabzonspor, oyunun denetimini de alırken, Giresunspor ne yaptıysa bir türlü rakip kaleye gidemedi. Bilhassa 67 ve 68. dakikada iki hoş baş vuruşunda kaleci Onurcan’ı geçemeyen Gomez 68’de yakaladığı üçüncü konumda golünü attı: 2-0. 74’te oyuna giren ikili Djaniny-Doğucan’ın işbirliği farkı 3’e çıkardı: 3-0. Alandan galibiyetle ayrılan bordo-mavililer puanını 29 yaptı.

Gomez, Antalya maçında yok

Trabzonspor’un formda ismi Maxi Gomez, Giresunspor karşısında golünü atsa da gördüğü sarı kartla Antalyaspor maçında cezalı duruma düştü. Öncelikle galibiyeti kıymetlendiren deneyimli forvet, “Çok âlâ bir maç çıkardık ve kazandık” dedi. Golü Visca’ya armağan etmesini pahalandıran Gomez, “Bizim kadromuz için kıymetli bir insan kendisi. Büyük bir sakatlık yaşadı ve bizi epey üzdü” diye konuştu. Yıldız golcü cezalı duruma düşmesi için de “Bunu istemezdim lakin epey düzgün bir ekibimiz var” tabirini kullandı.

‘Çok mutluyum’

Oyuna girdikten saniyeler daha sonra Trabzonspor formasıyla birinci golünü atan Doğucan Haspolat, “Çok memnunum 3 puan için. Kadroya yardım ettiğim ve birinci golümü attığım için de fazlaca mutluyum” dedi. Golü de anlatan bordo-mavili futbolcu, “Djaniny bana oynadıktan daha sonra denetim ettim ve daha sonra şut düşündüm. Gol oldu ve grubuma yardım ettim. Benim için hoş bir gece oldu” sözlerini kullandı.

‘İyi tepki gösterdik’

Bartra’nın yokluğunda Abdullah Avcı’nın stoperde nazaranv verdiği Gbamin başarılı bir maç çıkarırken, galibiyet için “Hem birinci yarıda birebir vakitte 2. yarıda maçı domine eden taraf bizdik. Maç boyunca rakibe fırsat tanımadık” dedi. Yeni nazaranv yaptığı konumu da pahalandıran deneyimli futbolcu, “Benim için oynamak, büyük memnunluk. Arkadaşlarımla elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Son maçtan daha sonra uygun tepki gösterdik” tabirlerini kullandı.

‘Yarışta olacağız’

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, kuvvetli bir rakibe karşı kıymetli bir galibiyet aldıklarını belirtti, “Ligin büyük kadrolarını İstanbul’da yenmiş bir rakibe karşı oynadık ve net bir galibiyet aldık” dedi. Taraftara teşekkür eden deneyimli çalıştırıcı, “Taraftarımız büyük bir takviye verdi. Bize transfer lazım değil, bize taraftarımız lazım. Onları ağır bir biçimde bekliyoruz” tabirlerini kullandı.

Bordo-mavili ekibin teknik işvereni oyuncuların performansını da kıymetlendirdi. Avcı, “Hamsik 80’de oyuna %100 heyecanla ve coşkuyla giriyor. Abdülkadir Ömür hayli kıymetli aralık kat etti. Uğurcan top kurtarmadı ancak ayaklarıyla oyunu fazlaca hakikat başlattı. Girenler de katkı sağladı. Bir maç kazandık. Biz yarışın ortasında olmak istiyoruz ve olacağız da. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Kaldığımız yerden çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.