Kripto para piyasalarında son durum

Mustafa

New member
Investing.com – Kripto para piyasaları, Asya açılışında ve devamında Avrupa süreç saatlerinde dünkü geri çekilme daha sonrası bir ölçü toparlandıktan daha sonra ABD süreç saatlerine hakikat satıcılı süreçlerde artış gördü.

Piyasalarda ortalama süreç hacmi 50 milyar dolara kadar gerilirken toplam kripto piyasa bedeli 952 milyar dolarda bulunuyor. Sabah saatlerinde kripto paraların birden fazla dünkü fiyatlarına bakılırsa ekside devam ederken akşam saatlerine gerçek görünüm, birinci 100 kripto paranın 84’ünün negatif devam ettiği görülüyor.

Bitcoin 21.000 dolarda yatay seyrine devam ediyor

Bitcoin (BTC), bugün 21.500 dolara kadar yükselebildi. Öğlenden daha sonraki süreçlerde gelen satışlarla 21.250 dolara kadar gerileyen kripto para, bu bölgede istikrar bulmaya çalışıyor. Son 24 saatte yüzde 0,76 oranında bedel kaybı goren Bitcoin’in piyasa kıymeti ise 405 milyar dolar düzeyinde bulunuyor.

Altcoin piyasasında son durum

En büyük altcoin Ethereum (ETH), günlük yüzde 1 kıymet kaybıyla 1.200 dolar hududuna hakikat hareket ederken en büyük 10 kripto parada da düşük oranlı kayıplar kelam konusu.

Sabah saatlerinde yüzde 12’ye varan kıymet artışı bakılırsan Dogecoin (DOGE), 0,075 dolara gerilerken günlük hasılatını yüzde 2’ye çekti. Birinci 10 kripto para içinde yüzde 2 bandında günlük düşüş nazarann Cardano (ADA) ve Solana (SOL), sırasıyla 0,5 dolar ve 40 dolar bandında alıcı buluyorlar.

İlk 100 kripto parada bugün az sayıda kripto parada olumlu ivme görülüyor. Bunlar içinde 66. sıradaki Stacks (STX), tek çift haneli yarara sahip altcoin olarak yüzde 14 kıymet artışıyla 0,48 dolar bandında süreç görüyor. STX’in yanında Tron (TRX), yüzde 6 bedel artışına sahipken Kava yüzde 3’e yakın yükselişle başka en çok yükselen kripto paralar oldu.

Son 24 saatlik fiyat hareketlerine bakılırsa en epeyce kıymet kaybı bakılırsan altcoin’lerin başında THORChain (RUNE) (-%9), 1Inch Network (1INCH) (-%7,7), Storj (STORJ) (-%7,5), Graph (GRT) (-%7,3) ve Elrond (EGLD) (-%7,2) bulunuyor.

Yazar: Günay Caymaz