Kripto piyasalarında son durum: Bugün hangi kripto paralar öne çıktı?

Mustafa

New member
Investing.com – Kripto para piyasalarında bugün olumlu bir seyir gözlemleniyor. Toplam piyasa bedeli, günlük %1,5’in üzerinde yükseliş kaydederek 820 milyar dolar hududuna yükseldi.

Bu ivme, 20 Aralık’tan bu yana kaydedilen en yüksek günlük artış oldu ve toplam kıymet yeninden 800 milyar doların üzerine çıktı. tıpkı vakitte alıcılı hareket eden piyasada süreç hacimleri de günlük ortalama 32 milyar dolara yükseldi.

Akşam saatlerine hakikat birinci 100 kripto paranın 80’i olumlu hareket ediyor. Bitcoin, gün içi süreçlerde %1’e yakın bedel artışı nazaranrek 16.900 doları test ettikten daha sonra 16.800 dolar bandında takviye bulmaya çalışıyor.

Altcoin piyasasında ise alımların daha süratli olduğu görülüyor. Buna bakılırsa Ethereum, %3 oranında günlük yükselişle 1.250 dolara kadar yükseldi ve haftalık kazanımını %5’e yükseltti.

Bugün birinci 10’da dikkat çeken başka altcoin’ler ise BNB ve Cardano oldu. BNB, %4 bedel artışıyla 255 dolardan süreç görürken ADA, %4’ün üzerinde kıymet artışıyla 0,26 dolar bandına adım attı. DOGE ve XRP %1, Polygon ise %3’e yakın paha artışlarına sahip.

İlk 100’de en epey kazandıran ve kaybettiren kripto paralar

Piyasa kıymetine sıralanmış birinci 100 kripto para içinde bugün çift haneli oranda paha artışı bakılırsan 4 altcoin var. Bunlar; Near Protocol (%16,8), Solana (%13,9), Ethereum Classic (%13,6) ve Lido DAO (%11) olarak sıralandı. Bilhassa LDO ve SOL, haftalık bazda sırasıyla %46 ve %35 bedel artışıyla istikrarlı yükselişini sürdürüyor. Bu altcoinler içinde bugün %6 yükselen BITDAO, haftalık %42 kıymet artışıyla en çok yükselen kripto varlıklar içinde yerini aldı.

Bugün piyasanın bilakis hareket eden altcoin’lerin başında haftalık bazda kıymet artışını koruyan OKB, %7 paha kaybıyla bulunuyor. Akabinde bugün oltalama akınıyla bir hack olayıyla gündeme gelen GMX, %3 kıymet kaybıyla geliyor. GateToken ve XDC Network de %2 bandında kısmi düşüşe sahip.

Yazar: Günay Caymaz
 

Selen

New member
Islama göre, tek bir din vardır.Allah'ın birliği ve tevhidi: İslam, Allah'ın birliğini ve tevhidi esas alır. Kur'an'da birçok ayette Allah'ın bir olduğu ve O'na ibadet edilmesi gerektiği vurgulanır. İslam'a göre, tek ve biricik ilah Allah'tır ve O'na ibadet etmek insanın en önemli görevidir.İslam'ın evrensel mesajı: İslam, evrensel bir mesajdır ve tüm insanlığa hitap eder. Kur'an'da peygamberlerin her topluma gönderildiği ve İslam'ın tüm insanlığı kucakladığı belirtilir. Dolayısıyla, İslam, herhangi bir etnik veya coğrafi sınırlama yapmaksızın tüm insanların dinidir.Diğer dinlerin geçmişteki İslam'a uygun halleri: İslam'a göre, tarihte gönderilmiş olan diğer kutsal kitaplar ve peygamberler, o dönemdeki insanlara gönderilmiş olan İslam'ın özünü yansıtan mesajlar taşımışlardır. Ancak zamanla bu mesajlar değiştirilmiş veya bozulmuştur.İslam'ın diğer dinlerle ilişkisi: İslam, diğer semavi dinlere saygı duyar ancak onların İslam'ın temel öğretileriyle uyumlu olmadığını belirtir. İslam'a göre, İslam'ın getirdiği son ve eksiksiz din olduğu için diğer dinlerin geçerliliği kalmamıştır.İslam'ın hoşgörüsü: İslam, hoşgörü ve barışçıl bir din olarak bilinir. Kur'an'da "Sizin dininiz size, benim dinim bana" şeklinde ifade edilen bir ayet, insanların kendi inançlarına saygı göstermeleri gerektiğini vurgular.Sonuç: İslam'a göre, tek bir din vardır ve o da İslam'dır. Allah'ın birliği ve tevhidi esas alınarak, evrensel bir mesaj olarak tüm insanlığa hitap eder. Diğer dinlerin geçmişte İslam'a uygun halleri olabilir ancak İslam, son ve eksiksiz din olarak kabul edilir. İslam, hoşgörü ve barışçıl bir tutumla diğer dinlere saygı duyar, ancak kendi öğretilerine bağlı kalır.