Nezih Alkış son seyahatine uğurlandı

Yasmin

New member
Türk spor basınının duayen isimlerinden ve Milliyet Spor’un unutulmaz müdürlerinden Nezih Alkış için Türkiye Spor Muharrirleri Derneği’nde (TSYD) merasim düzenlendi.

Geçtiğimiz gün hayata veda eden TSYD’nin eski liderlerinden, Milliyet ve Hürriyet gazetelerinin efsane spor müdürü Nezih Alkış’ın Türkiye Spor Muharrirleri Derneği Levent Tesisleri’nde düzenlenen cenaze merasimine; TSYD Lideri Oğuz Tongsir, duayen gazeteciler Attila Gökçe ve Şansal Büyüka ile meslektaşları ve yakınları katıldı. Attila Gökçe ve Şansal Büyüka ile birlikte TSYD Lideri Oğuz Tongsir de özel bir konuşma yaptı.

Nezih Alkış ondan sonrasında Zincirlikuyu Camii’nde kılınan öğlen namazı daha sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

‘Yeri dolmaz bir tanesiydi’

Usta gazeteci Nezih Alkış’ın cenaze merasimi için Zincirlikuyu Mezarlığı’na gelen teknik yönetici Fatih Terim basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yeri dolmaz bir insanı, bir büyüğü ve bir gazeteciyi kaybettiklerini belirten Terim şu kelamları kullandı: “Nezih ağabey benim epeyce yakın bir dostumdu, aile dostumdu. Gerçekten yeri dolmaz bir tanesiydi. İnsan olarak, gazeteci olarak, dost olarak… Bende ve Türk sporunda fazlaca değerli izleri olan ağabeyimiz, dostumuz olan bir gazeteciydi. Allah rahmet eylesin. Toprağı bol olsun. Ailesine de baş sıhhati diliyorum. Allah sabır versin.”


İlkay Gündoğan, Manchester City’nin Nasıl Kilit Oyuncusu Oldu?