Podcast'te Christina Applegate: MS'le olan hayatına dair samimi bilgiler

Bakec

New member
Podcast'te Christina Applegate
MS'li hayatına samimi bir bakış

Christina Applegate sıklıkla multipl skleroz tanısıyla hayatı hakkında kamuoyuna konuşuyor.

© Featureflash Fotoğraf Ajansı/Shutterstock

Christina Applegate bir tabuyu yıkıyor: Viral bir enfeksiyon ve MS'in birleşimi, onu bir yetişkin olarak bebek bezi giymeyi öğrenmeye zorladı.

Tabu bir konuyu kamuoyunun gündemine getiriyor: Christina Applegate (52), podcast'inin yeni bölümünde yetişkin bir kadın olarak bebek bezi takmak zorunda kalmanın nasıl bir şey olduğunu anlatıyor. Jamie-Lynn Sigler (42) ile birlikte sunduğu “MeSsy Podcast”in son bölümünde, artık bağırsak hareketlerini kontrol edemediği için bebek bezi giymek zorunda kalması anlamına gelen yakın zamanda ortaya çıkan viral bir hastalıktan bahsediyor.

Christina Applegate şiddetli ishalden muzdaripti

Hikayesine göre bu hoş olmayan deneyim, bir arkadaşından Kovid'i kapmasıyla başladı ve bu durum uzun süreli bir enfeksiyona dönüştü. Oyuncu, 2021 yılında multipl skleroz hastası olduğunu kamuoyuna açıkladığından beri, sağlık sorunları hakkında defalarca rapor verdi. Applegate ayrıca podcast'te başını döndüren şiddetli ishal olduğunu da söylüyor. “Çok hastaydım, yemek yiyemedim, hiçbir şey yapamadım” diyor.

Dışkı testi sonunda şiddetli ishalden sorumlu olan sapovirüsü teşhis etti. “Başka birinin dışkısını yemek yoluyla yuttuğunuzda ortaya çıkıyor” diye açıklıyor. “Başka birinin dışkısı ağzıma kaçtı ve onu yedim.” Applegate, virüsü 15 yıldır misafir olduğu restoranın paket servisi olan salatasından kaptığına inanıyor. “Sabah üçte bir dışkı havuzunda uyandı.”

“Bebek bezi giyiyorum”

Bu durum MS hastalığıyla da birleşince hoş bir deneyim olmadı. Applegate, “Sabah 3'te MS hastası olmak ve çarşafları değiştirmeye çalışmak hiç eğlenceli değil. Ancak bu beni konuşabileceğimiz bir sonraki noktaya getiriyor: Bebek bezi takıyorum” dedi.

Podcast meslektaşı Sigler daha sonra bunların yetişkinlerde bebeklerde olduğu kadar sevimli olmadığını açıklıyor: “Yetişkin bezleri genellikle pembedir. Ayrıca genellikle pelvik bölge boyunca bir tür fiyonk veya çiçek deseni bulunur. Dürüst olmak gerekirse, Christina ve ben “Yetişkin bezleri giydiğinizde kendinizi seksi hissetmiyorsunuz.” Bunları giyip güne hazır hissetmiyorsunuz. “Vücudunuz arızalı olduğu için giymeniz gereken bir şey.”

Hem Applegate hem de Sigler multipl skleroz tanısıyla yaşıyor. Mart 2024'ten bu yana ortak podcast'lerinde hastalıkla ilgili deneyimlerini ve yaşamlarını anlatıyorlar.

SpotOnHaberler

#Konular