SEC ve Ripple davasında iki kıymetli karar beklenirken XRP yükselişe geçti

Mustafa

New member
Investing.com – SEC ve Ripple içindeki dava süreci devam ediyor. Uzmanlar, mahkemenin dava ile ilgili iki kıymetli karar verebileceğini konuşuyor.

XRP yatırımcıları, mahkeme sonucuna odaklandı

Fox muhabiri Eleanor Terret, bu hafta SEC ve Ripple içinde görülen davada hafta sonuna kadar iki kıymetli sonucun alınabileceğini duyurmuştu.

Bunlardan birincisi Yargıç Sarah Netburn’ün avukat John Deaton’ın uzman görüş sunma talebine karşılık SEC’in itirazı konusunda karar verecek olması. ikinci değerli karar ise SEC’in eski Kurumsal Finansman Kısmı Yöneticisi William Hinman’ın e-posta ve evraklarının avukat – müvekkil kapalılığı kapsamına girdiği istikametindeki itirazı hakkında karşılık vermesi olacak. İki değerli karar da SEC’in itirazından oluştuğu için Yargıç Sarah Netburn’ün Ripple lehine bir karar vermesi, sona gelinen davada Ripple’ın elini güçlendireceğine inanılıyor.

Bu ayın başlarında Yargıç Sarah Netburn, 10 evrakın incelendiği bir görüşme gerçekleştirdi ve bu incelemenin mahkeme son dava öncesinde karar vermesine yardımcı olduğuna inanılıyor.

XRP fiyatı, değerli kararlar öncesi yükselişe geçti

18,58 milyar dolar piyasa bedeliyle 6. en büyük kripto para olan XRP, hafta boyunca 0,32 dolar düzeyinde yatay hareket etti.

XRP, dün yüzde 5’e yakın bedel artışı daha sonrası 0,33 dolar bandında kapanış gördükten daha sonra bugün artan taleple birlikte yüzde 15’e yakın kıymet artışıyla birlikte 0,38 dolar bandına kadar yükseliş gördü. Bugünkü paha artışıyla bir arada XRP’nin Haziran ayı bedel kaybını bu hafta başından bu yana yüzde 16 yükseliş daha sonrası yüzde 10’un altına çektiği görüldü.

Yazar: Günay Caymaz