Televizyon: “Almanya'nın Bir Sonraki Top Modeli”: Lea ve Jermaine kazandı

Bakec

New member
televizyon
“Almanya'nın Yeni Top Modeli”: Lea ve Jermaine kazandı

Gelecek yıl için bir “GNTM” yıldönümü sezonu zaten duyuruldu. Fotoğraf

© Jens Kalaene/dpa-Zentralbild/dpa

Heidi Klum 19. kez genç modellerle dalga geçiyor ancak bu yıl ilk kez “Almanya'nın Yeni Top Modeli” yarışmasında iki kazanan var. Düsseldorf'lu bir kadın ve Kassel'li bir erkek model mutlu olabilir.

“Almanya'nın Yeni Top Modeli”nin 19. edisyonunun kazananları belirlendi – ve ilk defa bir erkek de yarışıyor: Düsseldorf'tan Lea (24) ve Hessen Kassel'den Jermaine (20) bu yılın sezonunu kazandı. Heidi Klum'la oyuncu seçimi şovu. Köln'deki finalde iki genç model, diğer beş adaya karşı galip geldi.

Kazanan Lea: “Bunu hiç beklemiyordum”

Gösteri patronu Klum kolunu kaldırdığında fenomen Jermaine'in gözlerinde yaşlar vardı. Kazanan Lea da bunalmıştı. İş geliştiricisi duyurudan sonra “Bunu hiç beklemiyordum” dedi. Hayranlarına destekleri ve her gün aldığı “tüm güzel mesajlar” için teşekkür etti.

Üç saat süren gösteride ikili, kalan rakiplerini geride bıraktı. Kadınlar arasında Bavyera'nın Hof kentinden Xenia (24) ikinci olurken, Solingen'den (Kuzey Ren-Vestfalya) Fabienne (21) üçüncü oldu. Erkeklerde ise ikinci sırada Berlin'den Linus (25) yer aldı. İkizler Julian ve Luka (24, Frankfurt am Main) takım halinde yarışarak üçüncü oldular.

Podyumlar ve futbol kalesinde fotoğraf çekimi

Her zamanki gibi modellerin canlı finalde birkaç görevi tamamlaması gerekiyordu. Önde gelen konuklar tarafından desteklendiler. Adaylar, şarkıcılar Robin S. (62) ve Sabrina Carpenter'ın (25) performansları için podyumda yürüdüler. Klum'la arkadaş olan müzisyen ikilisi Sofi Tukker, yeni single'ları “Spiral”i de tanıttı.

Eski profesyonel futbol oyuncusu Bastian Schweinsteiger (39) de sezonun son fotoğraf çekimine davet edildi ve burada futbol toplarını kaleye attı. Genç modeller, GNTM emektar Rankin'in kamerası önünde çekimleri savuşturmak ve mümkün olan en iyi figürü kesmek zorunda kaldı.

Diğer tanınmış konuklar arasında aktris Elizabeth Hurley (59) ve oğlu Damian'ın (22) yanı sıra birkaç yıldır gösterinin jürisinde yer alan tasarımcı Wolfgang Joop (79) da vardı. Joop bu yılın sezonunu izlemediğini açıkça itiraf etti; yalnızca Salı günü yarı finali izlemişti.

Schweinsteiger da gösterinin coşkulu bir hayranı gibi görünmüyordu. “Neden burada olduğumu bilmiyorum” dedi en başında. Yine de daha sonra Klum'la el sıkıştı ve yaklaşan yıldönümü sezonunda onu ziyaret etme sözü verdi. Ancak eski milli oyuncu, henüz böyle bir anlaşma imzalamadığını da sözlerine ekledi.

Ünlü konuklar adaylara ilişkin değerlendirmede hemfikirdi: Lea ve Jermaine defalarca favoriler olarak anıldı.

Alman “Harper's Bazaar”daki ilk erkek model

“Almanya'nın Yeni Top Modeli Yalnızca Bir Kişi Olabilir” – Klum bu kez sık sık alıntılanan bu cümleyi kullanamadı. ProSieben yapımı tarihinde ilk kez 51 yaşındaki oyuncu, bir kadının yanında bir erkeği de “Top Model” olarak seçmişti. Kazananların her biri 100.000 avro para ödülü alacak ve “Harper's Bazaar”ın Almanya Temmuz sayısının kapağında yer alacak. Bu aynı zamanda bir ilk: Genel Yayın Yönetmeni Kerstin Schneider'in mayıs ayındaki kapak çekiminde açıkladığı gibi, Almanca baskının kapağında daha önce hiç erkek model yer almamıştı.

Final şovunda da ortaya çıktığı gibi, sezon boyunca bazı romantik kıvılcımlar da uçuşuyordu. Adaylar Armin ve Grace artık bir çift olduklarını söyledi. Klum, “Bundan biraz şüphelendim” dedi. “Ama bilmiyordum.”

dpa

#Konular