Yüzlerce Sanat çalışanı sanat eserlerini sergiliyor – Sanat Gazette

Zoe

New member
Bunu, tüm benliklerini işe getirme şansı olarak adlandırın.

Dördüncü yıllık Sanat Personel Sanat Gösterisi geçtiğimiz Çarşamba günü sanal açılışını kutladığında, çoğu sanatsal yaratıcılıklarının yanı sıra yetenekleri de sergileyen pozisyonlarda bulunan 242 çalışanın bir dizi çalışmasını tanıttı.

Sanat Human Services ile ilk kez ortaklaşa düzenlenen sergide, müzik bestelerinden drone ile çekilen videolara, heykellerden, kumaşlara, baskılara, kuklalara ve tablolara kadar 400'den fazla parça yer alıyor ve bunların tümü çevrimiçi galeride ve pek çok yerde sergileniyor. Bunlardan biri ilkbahar ve yaz aylarında kampüsteki dört yerde gösterilecek.

Çevrimiçi galeriyle birlikte StaffArtShow.harvard.edu adresinden erişilebilen bir saat süren açılışta altı sanatçı tanıtıldı ve katılımcıların sekiz çevrimiçi ara odasında bir düzineden fazla sanatçıyla etkileşime girmesine olanak tanındı.

Sunucu olarak görev yapan gösteri komitesi üyesi ve gitarist Daniel Holabaugh (Merkezi Yönetimde kıdemli işletme yöneticisi olarak çalışıyor) etkinliğin amacını anlattı. “Umudumuz, bu etkinliğin hepimize yeni sanat yaratmaya devam etme, Sanat'daki meslektaşlarımızla bağlantı kurma ve sanat yapma ve paylaşma sürecinin bir araya gelmemize, büyümemize, gülmemize ve sıkıntılı dönemlerde iyileşmemize nasıl yardımcı olabileceğine dair takdirimizi yeniden kazanmamız için ilham vermesidir. zamanlar.”

Çevrimiçi kutlama, gitarist/şarkıcı/söz yazarı Michael Oliveri'nin (Eğitim Enstitüsü Öğretim ve Öğrenim Laboratuvarı'nda kıdemli bir medya yapımcısı) lirik reggae tonlu müziğiyle başladı ve Ligia Alfonzo (Sürekli Eğitim Kayıt Memuru Bölümü'nde yönetici) dahil olmak üzere sanatçıları tanıttı. ofis).

Michael Oliveri'den 'Aşağıda Birkaç Adım'

Alfonzo'nun parlak renkli “'Amerika Güzeli' Coyolxauhqui”si, sarmal kağıt ve baskıları harmanlayan “quilling” olarak bilinen bir aracı kullanan bir Aztek savaşçı tanrıçasına gönderme yapıyordu. Olfonzo, “Bir Latin Amerikalı olarak mirasımın bir yansıması” olan bu eser aynı zamanda “kadınların kararlılığını, gücünü ve iradesini” de gösteriyor.

Bazı sanatçılar ara odalarında bireysel parçaları tartışırken, diğerleri temalara odaklandı. Örneğin, “Sanat ve Bellek” bölümünde konuşan ressam Cherie “CJ” Miranda (yetenek edinme danışmanı, FAS İnsan Kaynakları), sanatın genellikle nasıl bir anıt görevi gördüğünü veya “bir anı ile ilgili olan veya bir anıyı koruyan şeyleri” tasvir ettiğini anlattı. canlı.”

Aynı oturumda, karma medya sanatçısı Bonnie Campbell (Yönetici Asistanı, Sanat ve Beşeri Bilimler Bölüm Ofisi), son 10 yılını erkek kardeşini kaybettikten sonra “hafıza ve keder hakkında” bir proje üzerinde çalışarak geçirerek sanatın rahatlatıcı kapasitesine değindi.

183 sanatçı, sanal serginin yanı sıra kampüs içi sergilere de katılacak. Bunlar, Cambridge'in Smith Kampüs Merkezi'nde (11-26 Mart), Allston'ın Sanat Ed Portal'ında (28 Mart-16 Nisan), Medical Area'nın Countway Kütüphanesinde (8 Nisan-8 Haziran) ve Hukuk Fakültesi'nin Gutman Kütüphanesinde gösterilerle kademeli olarak gerçekleştirilecek. (8 Mayıs – 10 Haziran).

Diğer kişisel etkinlikler arasında Makers and Shakers SEAS Makerspace turu ve resepsiyonu (12 Mart), Queens Head Pub'da Sanatçılar Gecesi (10 Nisan) ve Gutman Kütüphane Galerisi'nde bir açılış resepsiyonu (8 Mayıs) yer alıyor.

“Nicoleta'nın Saçı”

Giovanni Trambusti

“Lá Sen (Lotus Yaprakları)”

Le Huong Huynh

“Meyve”

Neha Karlupia

“Anne”

Roba Horşid

Kukla yapımcısı ve kuklacı Jonathan Little'ın kuklaları Smith Center'da sergilenecek. Pek çok açıdan sanatı ile Üniversite Sağlık Hizmetleri Merkezi Hizmetler Koordinatörü olarak yaptığı iş arasında bir bağlantı görüyor. “Kukla dünyasında kuklacıların rönesans insanları olduğuna dair şaka yapıyoruz” dedi. “Her şeyi yapabilmeliyiz: Hikayeleri biz yazıyoruz; hikayeleri gerçekleştiriyoruz; tüm karakterleri oluşturuyoruz. Biz aynı zamanda aktörüz ve kendi aydınlatma ekibimiz var.”

Kuklacılık sayesinde şöyle devam etti: “Vinil grafiklerden aklınıza gelebilecek tüm araçlarla çalışmaya ve ayrıca BT'ye kadar çok sayıda farklı beceri öğrendim ve bunların çoğunu işime katıyorum.”

Kuklacılık Little'ın ufkunu genişletmesine de olanak sağladı. “Ben 1,80 boyunda sarışın bir adamım. Çok fazla rol oynayamıyorum” dedi. “Bir kuklacı olarak ekmek kızartma makinesinden keçiye, ayıdan canavara kadar her şeyi oynayabilirim. Hepsi eğlenceli ve harika.”

Pek çok kişinin kuklacılığı bir sanat olarak görmediğini fark etse de kendisi buna itiraz ediyor. “Kuklacılık” diye açıklıyor, “anlatmak istediğiniz hikaye türü için tamamen boş bir tuval.”

İlk kez katılan Christopher Johnson (Wyss Enstitüsü'nde araştırma bilimcisi) için gösteri, salgının ardından boşanıp biseksüel bir erkek olarak ortaya çıkmasıyla ömür boyu sürecek resim sevgisine dönüşü simgeliyor.

Johnson, “Bütün bunlar resimlerime yeniden ilham verdi” dedi. Countway Kütüphanesi'nde sergilenecek renkli özetlerden birindeki altın yamayı işaret ederek, bunun “hayatım boyunca yaşadığım tüm karmaşanın içinden parlayan beni temsil ettiğini” söyledi.

Sanat'daki işinin onu çoğu zaman başka materyalleri de dahil etmeye sevk ettiğini açıkladı. “Kartona gerçekten takıntılıyım, çünkü onu parçaladığınızda, içinde yastıklama sağlayan tüm bu geometrik şekiller var ve bunlar benim sanat eserime dönüşüyor” dedi. İş yerinde paketleri açarken, “Bir parça göreceğim ve onu alacağım” dedi. “Onu resim eşyalarımın bulunduğu küçük dolabıma koyacağım ve ihtiyaç duyulduğunda ortaya çıkacak.”

Baskı yapımcısı Le Huong Huynh'a (Houghton Kütüphanesi'nin idari koordinatörü) göre sanat, kültürel kimliği ifade etmenin bir yolunu sunuyor. Ayrıntılı botanik baskılarının insanlara “huzur duygusu” vereceğini umsa da, aynı zamanda “kültürümle ilgili bir şeyler” görmelerini de istiyor. Gutman'da sergilenecek en büyük eseri Vietnam'ın ulusal çiçeği olan lotus yaprakları ve çiçeklerinden oluşuyor. Kültürümüzü daha çok ortaya çıkarmak istiyorum” dedi.

Huynh için sanat ve Sanat deneyimi birbirini tamamlayıcı nitelikteydi. Örneğin Huynh, sanatına Sanat Extension School kursu aracılığıyla ulaştı. Her ne kadar ders kitaplara, harflerle, mürekkeple ve kağıtla çalışmaya odaklanmış olsa da, bu onu gravür baskıyla da tanıştırdı. “Duramadım” dedi. “'Bu benim aracımdır' dedim”

“Özgürlük Hanım”

Jeffrey Blackwell

Ayrıca Houghton'daki meslektaşları da onun yeteneğinden yararlandı. “Ağaç oymacılığı yapıyorum; linolyum yapıyorum [linoleum] oymacılık; ve buradaki küratörler bunu biliyor. Geçtiğimiz Ocak ayında düzenlediğimiz sergilerden birinde, Houghton Kütüphanesi'nde bir grup yüksek lisans öğrencisi ve bazı personel için bir atölye çalışması yapma fırsatı buldum” dedi ve bu fırsatı “gerçekten harika” olarak nitelendirdi.

Temsili ressam Heather Stewart, Sanat Ed Portal'da sergilenecek olan sanatıyla ilgili olarak Üniversitenin oynadığı rolü övüyor.

John A. Paulson Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Okulu Dekanlığı'nda yönetici asistanı olan Stewart, zorunlu güvenlik eğitimini tamamladıktan sonra yeni SEAS yapım alanında çalışmayı sabırsızlıkla bekliyor.

Bu alanın, tıpkı sanat sergisi gibi, ilhamın yanı sıra topluluğu da beslediğini söyledi. Stewart, “İnsanları sanat hakkında konuşmak ve kendilerini ifade etmek için bir araya getirmek harika” dedi. “İş için yaptıklarımızdan daha fazlası olduğumuzu göstermek.”

Mekana erişim aynı zamanda Stewart'ın sıcak balmumuyla boyanmış ancaustic'i keşfetmesine de olanak tanıyacak, “bunu evde asla yapamam” dedi. “Kedilerim var.”