Yunus Akgün Galatasaray sonucunı deklare etti!

Yasmin

New member
Spor Toto Muhteşem Lig gruplarından Adana Demirspor’un Teknik Yöneticisi Vincenzo Montella, Trabzonspor maçını kazanıp Avrupa’ya gitme maksatlarını devam ettirmek istediklerini söyleyerek, “Biz buraya kadar hak ederek geldik. Hak ettiğimizi almak için son şanslarımız kullanacağız” dedi.

Muhteşem Lig’de 52 puanla 5. sırada bulunan mavi-lacivertli takım, Cumartesi günü saat 20.30’da konutunda karşılaşacağı Trabzonspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor. İdman öncesi gazetecilere konuşan Adana Demirspor’un Teknik Yöneticisi Vincenzo Montella, Kasımpaşa maçında makûs performans sergilediklerini yineladı.

Grubun genel gidişatından şad olduğunu aktaran Montella, “Son maçı bir kenara koymak lazım evvela. Baktığınızda epey makûs bir performans gösterdiğimiz son bir maçımız var. Birkaç tane futbolcuyla kaybettiğimiz bir maç oldu aslında. Eylül başında birileri sizlere biz buralara geleceğiz, ligin bitimine 5 maç kala farklı gayelerin peşinden koşuyor olacağız deseydi en müspet konuşan kişi bile inanmazdı. Biz buraya kadar hak ederek geldik. Hak ettiğimizi almak için son şanslarımız kullanacağız. Sonuna kadar gitmeye çalışacağız” diye konuştu.

“Mağlubiyetten gelerek yolumuza devam etmeyi istiyoruz”
Trabzonspor maçının güçlü geçeceğini lakin beklentilerinin yüksek olduğunu belirten Montella, ondan sonrasında şunları söylemiş oldu:
“Trabzonspor maçımız var önümüzde. Çok büyük beklentilerin olduğu bir maç hem bizim tıpkı vakitte onlar için. Ligin en güzel grubu olduklarını herkese gösterdiler. Birinci sıradalar. Lakin epey gerçek bir vakitte geliyor bu maç bizim için. Biz bir hezimetten geliyoruz ve yenidendan ayağa kalkmak istiyoruz. Motivasyonlar bu stil maçlarda bizatihi gelir. Biz bir yenilgiden gelerek yolumuza devam etmeyi istiyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız.”
Mario Balotelli’nin eksikliğini hissedeceklerini lakin kadroda ki başka golcülere de güvendiğini söyleyen Montella, “Her vakit elimde olan futbolcularla fikir yürütmeye alışık bir beşerim. Tahminen 1 yahut 2 maç Mario Balotelli eksik. O yüzden biz elimizdeki futbolcularla hazırlanacağız ve oynayacağız” sözlerini kullandı.

Yunus Akgün: “Bu maçı kazanıp geçen haftaki maçı unutturmak istiyoruz”
Kadronun en formda isimlerinden Yunus Akgün ise Kasımpaşa maçındaki makûs futbolu unutturmak için Trabzonspor maçına uygun hazırlandıklarını belirtti. Akgün, “Geçen maç taraftarımızı ve liderimiz üzdük. Aslında güzel hazırlanmıştık maça. Fakat bunu alana yansıtamadık. Kasımpaşa son haftalarda formda bir ekip. Hocamız ‘Konsantre şayet olmazsanız bize problem verebilir’ demişti o denli de oldu. Bu hafta Trabzonspor maçımız var. Bu maçı kazanıp geçen haftaki maçı unutturmak istiyoruz. Grubun genel olarak tek bir gayesi var. O da 5 maçımızı kazanıp Avrupa’ya gitmek. Şuan Trabzonspor şampiyonluğu bekliyor. Bizde o maçı bekliyoruz, hazırlanıyoruz. Zira birinci maç Trabzon’da uygun oynamamıza karşın hak etmediğimiz bir skor almıştık. Bu maçı kazanmak için her şeyi yapacağım” sözlerini kullandı.

“Tek gayemiz Adana Demirspor’u Avrupa’ya götürmek”
Dönem sonu Galatasaray’a gideceğini de belirten Akgün, “Galatasaray’a döneceğim mukavelem 2024’e kadar orada devam ediyor. Lakin şuanda onu fazlaca düşünmüyorum. Zira şuanda tek amacımız Adana Demirspor’u Avrupa’ya götürmek. Dönem bitince oturup konuşacağız. Her kadronun oyun sistemi farklı. Ben bu oyun sistemiyle Adana Demirspor’a tam uydum. Galatasaray’a gittiğimde oradaki hoca nasıl oynatacak, nasıl uyacağım bakılırsaceğiz. Trabzonspor maçını taraftarımızın takviyesiyle kazanmak için alanda olacağız” halinde konuştu.

Joher Khadim Rassoul: “Oruç tutmanın motive edici güç olduğuna inanıyorum”
Ekibin Senegalli stoperi Joher Khadim Rassoul ise Trabzonspor maçına odaklandıklarını söylemiş oldu. Rassoul, oruç tuttuğunu ve oruç tutarken motive olduğunu kaydederek, “Bizim için fazlaca kıymetli bir maç olacak. Zira gayemiz Avrupa’ya gitmek. Elimizden gelen çabayı sergileyip galip gelmek istiyoruz. Oruç tutmanın benim açımdan motive edici bir güç olduğuna inanıyorum. Rabbin güç verdiğine inanıyorum. Oruç tutmaktan yana rastgele bir sorun hayatıyorum” dedi.